לראשונה: נבחרה ראשת עיר בפריז

אן הידלגו, ילידת ספרד בת 54, עשתה היסטוריה כשנבחרה לאישה הראשונה לעמוד בראשות אחת הערים הגדולות והמרכזיות בעולם. נציגת הסוציאליסטים זכתה על פי המדגמים ב-54.5% מקולות המצביעים. עמית של הידלגו לעבודה תיאר אותה כ"אגרוף ברזל בכפפת קטיפה"

הנבחרת. אין הידלגו (רויטרס)

היסטוריה בפריז: לראשונה מאז היווסדה, בחרו התושבים באישה לעמוד בראשות העיר. על פי תוצאות מדגמי הבחירות, אן הידלגו, ילידת ספרד בת 54, הצליחה לנצח את יריבתה ממפלגת הימין-מרכז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הידלגו, מועמדת המפלגה הסוציאליסטית, זכתה על פי המדגמים ב-54.5% מהקולות, לעומת 45.5% ליריבה בסיבוב ההצבעה השני בעיר. מדובר ב"פרס ניחומים" למפלגה הסוציאליסטית, שנחלה מפלה בבחירות ברחבי צרפת.

הידלגו מצטרפת כעת לקבוצה מצומצמת ואקסקלוסיבית של נשים העומדות בראש ערים גדולות. היא תירש את מקומו של ברטרנד דלנו, שכיהן כראש העיר פריז ב-12 השנים האחרונות.

ציון דרך. פריז (אינסטגרם)

ראשת העיר הנבחרת נולדה בדרום-מערב ספרד ב-1959 ועברה לצרפת כפעוטה. היא גדלה בעיר ליון וקיבלה אזרחות צרפתית כשהייתה בת 14. עם קבלת האזרחות שינתה את שמה מאנה לאן.

פריצת הדרך שלה במפלגה הסוציאליסטית, שבה הפכה לפעילה רק באמצע שנות השלושים לחייה, עשתה כשמונתה ליועצת לשר העבודה. עם היבחרו של פרנסואה הולנד לנשיאות ב-2012, עלה שמה של הידלגו כמועמדת למשרה ממשלתית, אך היא בחרה להתמקד בפוליטיקה המקומית והמתינה להזדמנות לרשת את ראש העיר המכהן.

חבריה של הידלגו תיארו אותה כ"כנה, רצינית וצנועה", אך הוסיפו כי יש לה גם צד קשוח. "מדובר במקרה של אגרוף ברזל בכפפת קטיפה", סיפר עמית לעבודה במועצת העיר. "מאחורי הגמישות לכאורה, היא אוהבת שדברים מתבצעים כרצונה".