החיפושים אחר המטוס המלזי: העצמים החשודים נמשו מהים

הרשות לבטיחות ימית באוסטרליה דיווחה כי החלקים שאותרו מוקדם יותר באזור החיפוש החדש באוקיינוס ההודי נמשו ע"י ספינות סיניות ואוסטרליות. עתה נבדק: האם הם שייכים לטיסה MH370 האבודה?

ספינות אוסטרליות וסיניות משו היום (ש') חלקים מהאוקינוס ההודי שהיו חשודים כחלקיו של המטוס המלזי - אך עד כה לא הצליחו למצוא כל אישור כי מדובר בשרידיה של טיסה MH370.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי דיווח ברשת BBC, בהודעה שמסרה הרשות לבטיחות ימית באוסטרליה נאמר, כי למרות התקווה כי החלקים שזוהו מוקדם יותר היום באזור החדש שייכים לטיסה האבודה, יום החיפושים הראשון באזור זה הסתיים ללא תוצאות.

מוקדם יותר דווח בסוכנות הידיעות הסינית "שינחואה" כי כלי טיס צבאיים של סין זיהו שלושה עצמים חשודים בים באזור החדש, 1,850 קילומטרים מערבית לפרת' באוסטרליה, שצבעם לבן, אדום וכתום.

הגילויים האלה התאימו לדיווח של הרשות לבטיחות ימית באוסטרליה אודות "עצמים רבים בצבעים מגוונים" שאותרו ע"י מטוסים של צוות בינלאומי באזור החיפושים החדש. חלק מהעצמים נראו כאילו הם שייכים לסירות דיג, ואז צויין כי לא ניתן יהיה לאשר דבר עד שיימשו מהים על ידי הסירות.

החלקים שנמשו ייבדקו (sky news/cctv)

הרשויות באוסטרליה הם שתאמו את המבצע שהועבר 1,100 קילומטרים צפונה אתמול, לאחר שניתוח חדש של נתונים מרדאר ולווין הובילו למסקנה, לפיה המטוס המלזי טס מהר יותר ולמרחק קצר יותר אחרי שנעלם ממסכי הרדאר האזרחי ב-8 במארס.

ביום שישי דווח ב"וול סטריט ג'ורנל כי מבדיקת ה-FBI, שנערכה לבקשתה של הממשלה המלזית, לא עולה כל חשד שקברניט הטיסה היה מעורב בהיעלמות המטוס, לאחר בחינת סימולטור הטיסה בביתו. החוקרים האמריקנים ניסו לדלות מידע מקבצים שככל הנראה נמחקו ממחשב הסימולטור, אך הודיעו כי הבדיקה לא העלתה דבר.