צפו: חירשת שומעת אחרי 39 שנים

ג'ואן מילן מבריטניה סבלה מתסמונת גנטית נדירה שפוגעת בעצבי השמיעה והראייה והייתה חירשת מלידה. במהלך שנות ה-20 לחייה היא התעוורה, והשבוע, עת הגיעה לגיל 39 - הושתלו בה בהצלחה שתלים ניסיוניים שהחזירו לה את השמיעה. כך זה נראה

39 שנות דממה באו אל קיצן, כשג'ואן מילן (39) מבריטניה, חירשת מלידה, חוותה לראשונה באוזניה את קולות המציאות סביבה. בסרטון שתיעד את הרגעים שבהם השתלים המיוחדים שהושתלו באוזניה גרמו לה לשמוע.
דמעות החלו לזלוג על לחייה של מילן, כשהבינה שחייה עומדים להשתנות מקצה אל קצה מעתה ואילך. "לשמוע דברים בפעם הראשונה זה כל כך מרגש", היא אמרה ל"אינדיפינדנט" הבריטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך כל שנות חייה סבלה מילן מתסמונת אשר, מצב גנטי שבעטיו נותרה חירשת מלידה ועיוורת מאז שנות ה-20 לחייה. באחרונה נודע לה כי נמצאה מתאימה לניסוי בשתלי שבלול שנערך בבית החולים האוניברסיטאי בבירמינגהם.

אז איך זה עובד? השבבים האלקטרוניים עוקפים את החלקים הפגועים באוזן ומגיעים ישר אל עצב השמיעה. אמנם הקולות שמגיעים אל המוח אינם כמו שמיעה טבעית - אך השתלים עוזרים לחירש להבין דיבור אנושי וקולות סביבתיים. את מילן זה מספק.

"כשהשתלים החלו לעבוד זה היה הדבר הכי מרגש בחיי ואני המומה עד עכשיו", אמרה מילן. "ביום הראשון כולם נשמעו לי כמו רובוטים ואני מוכרחה ללמוד לזהות את הצלילים. אני למעשה בונה 'ספריית קולות' בראש".