המטוס המלזי נמצא? "צוות איתר עצמים"

האם נמצאה טיסה MH370? הרשויות באוסטרליה מסרו כי מטוס איתר עצמים באזור החיפוש החדש בדרום האוקיינוס ההודי, שאליו נשלחו הצוותים בעקבות המידע האחרון שהתקבל בנוגע למסלול הטיסה. דיווח: אותרו חפצים צבעוניים באזור החיפוש

(sky news/cctv)

לאחר שהבוקר (ו') הודיעה אוסטרליה על מידע חדש לגבי מקום הימצאו במדינה, דיווח אחד מצוותי החיפוש כי איתר עצמים חדשים באזור החיפוש באוקיינוס ההודי. טרם ידוע האם הם שייכים לטיסה 370 של חברת "מלזיה אייליינס" שנעלמה מעל מסכי הרדאר לפני 20 ימים. זמן קצר לאחר מכן דיווחה רשת CNN כי חמישה מעשרת המטוסים שנשלחו לאזור החיפוש החדש מצאו מספר עצמים צבעוניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, הרשויות במלזיה ממתינות לתמונות שיגיעו ממטוסי חיל האוויר של ניו זילנד, שנמצאים בדרכם לבסיסם. הממצאים צפויים להיבחן מחר על ידי ספינה שתגיע לאזור - אז ככל הנראה אפשר יהיה לדעת האם מדובר בשברי המטוס, שלדברי ראש ממשלת מלזיה - התרסק. במסיבת עיתונאים שערך השבוע הוא בישר לעולם כולו כי אף אדם לא שרד, זאת למרות שהמטוס לא נמצא.

על פי חישובים של כמויות הדלק שהיו במטוס ההשערה הבוקר הייתה כי המטוס נעלם כ-1,850 קילומטרים מהעיר פרת' שבאוסטרליה. ב"וול סטריט ג'ורנל" דווח כי מבדיקת ה-FBI, שנערכה לבקשתה של הממשלה המלזית, לא עולה כל חשד שקברניט הטיסה היה מעורב בהיעלמות המטוס, לאחר בחינת סימולטור הטיסה בביתו. החוקרים האמריקנים ניסו לדלות מידע מקבצים שככל הנראה נמחקו ממחשב הסימולטור, אך היום הם הודיעו כי הבדיקה לא העלתה דבר.

החיפושים אחר המטוס (רויטרס)

העצמים נמצאו באוקיינוס ההודי (רויטרס)

החלו תשלומי פיצויים למשפחות

במקביל, חברות הביטוח הסיניות החלו לשלם פיצויים למשפחותיהם של נוסעי טיסת "מלזיה איירליינס", שנעלמה מעל מימי האוקיינוס ההודי לפני שלושה שבועות. סכומי הפיצויים שהוענקו למשפחות מסתכמים במאות אלפי דולרים.

"צ'יינה לייף", חברת הביטוח הגדולה ביותר בסין, העבירה למשפחותיהם של שבעה מנוסעי המטוס מעל 671 אלף דולר, כך אמר בכיר בחברה. לחברת הביטוח הסינית היו על המטוס המלזי שנעלם 32 מבוטחים וסך כל הפיצויים למשפחותיהם עומדים על מיליוני דולרים.

המשפחות עדיין מחכות לנס (AP)

גם חברת הביטוח "צ'יינה פסיפיק" תפצה את בני משפחתו של אחד הנוסעים בסכום של 84 אלף דולר. החברה צפויה לשלם למשפחותיהם של 12 נוסעים נוספים פיצויים בסך 706 אלף דולר. חברה נוספת בשם "ניו צ'יינה לייף" תעביר למשפחות של תשעה נוסעים אחרים 160 אלף דולרים. אם לא די בכך, חברת הביטוח "סאן שיין" תפצה משפחה נוספת בסכום של 80 אלף דולר.

טיסת 370 של חברת "מלזיה אייליינס" נעלמה מעל מסכי הראדר לפני 20 ימים, בשעה שעשתה את מסלולה מקואלה למפור בירת מלזיה לבייג'ין שבסין. על המטוס היו באותו זמן 239 נוסעים - מרביתם סינים. על פי חקירת היעלמותו של המטוס, במהלך הטיסה השגרתית הוא סטה אלפי קילומטרים ממסלולו, לעבר דרום האוקיינוס ההודי.