תעלומת המטוס המלזי: מאות אלפי דולרים יועברו למשפחות הנוסעים

תעלומת היעלמות המטוס המלזי טרם נפתרה, אך חברות הביטוח הסיניות כבר החלו להעביר פיצויים בסך מאות אלפי דולרים למשפחות הנוסעים. הלילה דיווחה אוסטרליה על מידע חדש שהתקבל, העשוי להצביע על מיקומו האפשרי של המטוס

המשפחות יפוצו (ap)

חברות הביטוח הסיניות החלו לשלם פיצויים למשפחותיהם של נוסעי טיסת "מלזיה איירליינס", שנעלמה מעל מימי האוקיינוס ההודי לפני שלושה שבועות. סכומי הפיצויים שהוענקו למשפחות מסתכמים במאות אלפי דולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צ'יינה לייף", חברת הביטוח הגדולה ביותר בסין, העבירה למשפחותיהם של שבעה מנוסעי המטוס מעל 671 אלף דולר, כך אמר בכיר בחברה. לחברת הביטוח הסינית היו על המטוס המלזי שנעלם 32 מבוטחים וסך כל הפיצויים למשפחותיהם עומדים על מיליוני דולרים.

גם חברת הביטוח "צ'יינה פסיפיק" תפצה את בני משפחתו של אחד הנוסעים בסכום של 84 אלף דולר. החברה צפויה לשלם למשפחותיהם של 12 נוסעים נוספים פיצויים בסך 706 אלף דולר. חברה נוספת בשם "ניו צ'יינה לייף" תעביר למשפחות של תשעה נוסעים אחרים 160 אלף דולרים. אם לא די בכך, חברת הביטוח "סאן שיין" תפצה משפחה נוספת בסכום של 80 אלף דולר.

ממשיכים להתפלל. קרובי הנוסעים (ap)

אוסטרליה: מידע חדש שופך אור על הפרשה

טיסת 370 של חברת "מלזיה אייליינס" נעלמה מעל מסכי הראדר לפני 20 ימים, בשעה שעשתה את מסלולה מקואלה למפור בירת מלזיה לבייג'ין שבסין. על המטוס היו באותו זמן 239 נוסעים - מרביתם סינים. על פי חקירת היעלמותו של המטוס, במהלך הטיסה השגרתית הוא סטה אלפי קילומטרים ממסלולו, לעבר דרום האוקיינוס ההודי.

החיפושים נמשכים (רויטרס)

בשלב זה החוקרים טרם הגיעו למסקנות ברורות אודות מה שאירע על סיפון המטוס מספר שעות לאחר שנעלם. היום (ו') דיווחה אוסטרליה, המשתתפת בחיפושים אחד שרידיו במימי האוקיינוס, כי על פי חישובים נוספים של כמויות הדלק שהיו במטוס, וכן מידע חדש על מקום הימצאו המשוער, עולה ההשערה כי המטוס נעלם כ-1,850 קילומטרים מהעיר פרת' שבאוסטרליה. עד כה, במהלך החיפושים שנערכו היום, לא אותרו כל עצמים או גופים במים, שיכולים להצביע על מיקומו האפשרי.

החיפושים נמשכים (רויטרס)

הבוקר דווח ב"וול סטריט ג'ורנל" כי מבדיקת ה-FBI, שנערכה לבקשתה של הממשלה המלזית, לא עולה כל חשד שקברניט הטיסה היה מעורב בהיעלמות המטוס, לאחר בחינת סימולטור הטיסה בביתו. החוקרים האמריקנים ניסו לדלות מידע מקבצים שככל הנראה נמחקו ממחשב הסימולטור, אך היום הם הודיעו כי הבדיקה לא העלתה דבר.