ארדואן חסם גם את הגישה ליוטיוב בטורקיה

כשבוע לאחר שנחסם השימוש ברשת החברתית טוויטר וכמה ימים לפני הבחירות המקומיות בטורקיה, גולשים רבים במדינה מדווחים כי אין גישה גם לאתר יוטיוב. חברת גוגל, הבעלים של יוטיוב, הודיעה כי היא בוחנת את הדיווחים

יוטיוב. ארכיון (AP)

לאחר שחסמה את הגישה לרשת החברתית טוויטר, צעד שבית המשפט קבע כי אינו חוקי, מדווחים היום (ה') כלי תקשורת בטורקיה שהממשלה חסמה את הגישה גם לאתר יוטיוב.  גולשים רבים במדינה דיווחו על בעיות בגישה לאתר הסרטונים הפופולרי וחברת גוגל, הבעלים של יוטיוב, הודיעה כי היא בוחנת את הדיווחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד בטרם פורסמה הודעת גוגל, הגוף הממונה על אמצעי התקשורת בטורקיה הודיע כי נקט ב"צעדים אדמינסטריביים" כנגד יוטיוב. לאחר הודעת הגוף הממשלתי, החלו להתקבל דיווחים של גולשים רבים על בעיות בגישה.

"זהינו דיווחים שלפיהם גולשים רבים אינם מסוגלים להכנס ליוטיוב בטורקיה", כתב דובר גוגל בהודעה שפרסם. "לא זהינו בעיות טכניות בצד שלנו ולכן אנחנו בודקים את המצב בשטח".

ארדואן. איים וקיים (ap)

ארדואן מנסה להשתיק את הביקורת ברשת החברתית

את השימוש ברשת החברתית טוויטר חסמה טורקיה לפני כשבוע. החסימה נכנסה לתוקף שעות בלבד לאחר שראש הממשלה הטורקי רג'יפ טאיפ ארדואן איים להוציא לפועל חסימה כוללת של הרשת החברתית במדינה.

"יש לנו צו בית משפט, אנחנו נבער את השימוש בטוויטר", הכריז ארדואן בנאום לאומה, עשרה ימים לפני הבחירות במדינה. "לא אכפת לי מה יגידו בקהילה הבין לאומית. כולם יכירו בכוחה של הרפובליקה הטורקית".

לאחר ההודעה על החסימה, הודיעה טורקיה כי טוויטר ישוב להיות פעיל במדינה - בהוראת בית המשפט - אולם השימוש ברשת יחזור רק לאחר קיום הבחירות הקרובות.