חברו הקרוב של הטייס העיד: "היה במצב נפשי קשה - ולא יכול היה לטוס"

לאחר שאמש אותרו 122 עצמים צפים בדרום האוקיינוס ההודי, ממשיכים חוקרי פרשת המטוס המלזי לאתר את שרידיו - ולבדוק את כל כיווני החקירה שהובילו להתרסקות. כעת בודקים החוקרים את הטענות לפיהן הטייס בחר להתאבד עקב מצבו הנפשי המעורער. "אשתו הודיעה לו שהיא עוזבת, הוא היה במצב קשה ולא יכול היה לטוס", העיד חברו

הטייס התרסק לאחר הודעה על פירוק המשפחה? (דיילי מייל)

משפחת הטייס התפרקה, הנוסעים שילמו את המחיר? לאחר שהשבוע הודיעה ממשלת מלזיה כי טיסת מלזיה איירליינס MH370 התרסקה באוקיינוס ההודי, חיצי האשמה שוב מופנים לעבר הטייס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברו של קברניט הטיסה שנעלמה וככל הנראה התרסקה, זהארי אחמד שאה, דיווח לרשויות שחוקרות את היעלמות המטוס כי הטייס לא היה במצב נפשי תקין דיו כדי לבצע את הטיסה מקואלה לומפור לבייג'ינג - וכי עקב מצבו הנפשי המעורער, החליט לשים קץ לחייו - ופעל להביא להתרסקות המטוס.

הערכה זו נבדקה אמנם עוד מראשית ימי החיפושים אחר המטוס, אולם כעת, כשההערכה המובילה היא שאכן התרסק - צוותי החקירה בודקים שוב את האפשרות הזו.

לדברי חברו הקרוב של הטייס, הוא קיבל לפני הטיסה שיחת טלפון מאשתו בה בישרה לו שהחליטה לעזוב אותו, יחד עם שלושת ילדיהם המשותפים. בנוסף, דיווח החבר לעיתון ניו-זילנדי, כי שאה נהג להתראות עם אישה אחרת - ושגם במערכת היחסים שניהל איתה, במקביל, התעוררו בעיות.צוותי החקירה בודקים את האפשרות לפיה הקברניט שאה בחר לסיים את חייו על ידי הבאה להתרסקות לאחר הסטת המטוס ממסלולו - רק בגלל מצבו המשפחתי הרעוע וההחלטה של רעייתו לסיים את חייהם המשותפים. הבוקר הופסקו החיפושים אחר המטוס עקב תנאי מזג האוויר הקשים באזור.

"גורם מיומן במטוס הוביל להתרסקות"

שלשום פורסמה הערכה של מספר חוקרים ב"דיילי טלגרף" הבריטי, המחזקת את החשדות לפיהם הטייס היה אחראי להתרסקות. לדבריהם, התרסקות המטוס הייתה מכוונת - ומתוך כוונה ברורה של גורם שהיה על המטוס לשים קץ לחייו.

תמונות הלווין שהוצגו אתמול (רויטרס)


"ניתוח של מסלול הטיסה, נתוני האיתות והתקשור שלה מצביעים על כך שהמטוס טס בצורה רציונלית", אמרו כמה מחוקרי המקרה. מקור רשמי בחקירת היעלמות המטוס הדגיש כי "פעולת ההתרסקות בוצעה בידי מישהו מיומן שהיה לו את הידע לשלוט במטוס ובכך לגרום לתוצאה הקשה. בשלב זה איננו יכולים להצביע על מניע ברור למעשה".

122 עצמים נמצאו צפים בדרום האוקיינוס ההודי

תמונות הלווין שהוצגו אתמול (רויטרס)
שר התחבורה המלזי, הישאמודין חוסיין, הודיע אתמול (ד') במסיבת עיתונאים שכינס כי ממשלת מלזיה קיבלה לידיה תמונות לוויין חדשות שהגיעו מצרפת וצולמו לפני 3 ימים, שמראות 122 עצמים צפים באזור החיפושים אחר המטוס, בדרום האוקיינוס ההודי, כ-2,500 קילומטרים מהעיר פרת' במערב אוסטרליה. חלק מהעצמים היו בגודל של 23 מטרים - חלקם בהירים, מה שעשוי להעיד על עצמים מוצקים.

הרשויות האוסטרליות טענו שעוד שלושה עצמים נראו על ידי שני מטוסים שמחפשים אחרי המטוס המלזי באזור דרום האוקיינוס ההודי. בנוסף, מטוס של חיל האוויר הניו-זילנדי איתר חפץ שמוגדר "חפץ כחול" באותו האזור. ‎

היעלמות המטוס המלזי - הסיקור המלא:

הידיעה הראשונה: חשש לאסון תעופה באסיה

תעלומת המטוס: נמצאו רמזים חדשים

האוקיינוס ההודי: שברים חשודים זוהו בלב ים

תעלומה: מי חייגה לטייס זמן קצר לפני ההמראה?

לפני הטיסה: קבצים נמחקו ממחשבו של הטייס

משפחות הנוסעים זועמות: "רימו אותנו ועיכבו את החיפושים"

אוסטרליה: "עד כה לא נמצאו שרידים של המטוס באוקיינוס ההודי"

חוקרים מעריכים: המטוס המלזי התרסק כחלק מפעולת התאבדות 

122 עצמים צפים נמצאו באזור החיפושים אחר המטוס המלזי