רוסיה סגרה את המרחב האווירי בעקבות שיגור חללית והסיטה מטוס צרפתי ממסלולו

מטוס של חברת "אייר פראנס", שעשה את דרכו מסין לצרפת, אולץ לסטות מאות קילומטרים ממסלולו לאחר שהרוסים סגרו את המרחב האווירי בעקבות השיגור. המטוס, שבמכליו לא נותר מספיק דלק על מנת להמשיך, נחת בגרמניה כשעליו מאות נוסעים

מטוס "אייר פראנס" (רויטרס)

מתברר כי השליטה המוחלטת שרוסיה מפגינה על שטחיה תקפה גם באוויר: מטוס של חברת התעופה הצרפתית "אייר פראנס", שעשה את דרכו משאנגחי לפריז, אולץ לסטות היום (ד') ממסלולו לאחר שרוסיה סגרה את המרחב האווירי שלה באזור קזחסטן בשל שיגור חללית לתחנת החלל הבינלאומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטוס, מסוג איירבאס A380, נאלץ לבצע נחיתת ביניים בהמבורג שבגרמניה, מאחר ולא נותר במכליו די דלק על מנת להמשיך ליעדו. 495 הנוסעים ו-22 אנשי הצוות שהיו על המטוס המתינו במשך כשעתיים עד לסיום התדלוק, שלאחריו המשיכה הטיסה לפריז.

בהודעה שפרסמה חברת "אייר פראנס" נמסר כי המרחב האווירי נסגר בשל תרגיל צבאי שנערך ברוסיה. מאוחר יותר אמר דובר החברה כי סגירת המרחב נבעה משיגור החללית "סויוז" מבסיס בייקונור שבערבות קזחסטן.

לבסוף, גם המטוס וגם החללית הגיעו ליעדם בשלום. צבא רוסיה מסר כי "סויוז" שוגרה לחלל בהצלחה אך בעיכוב קל, כשעליה שני קוסמונאוטים רוסים ואוסטרונאוט אמריקני.