לא טייחה: נסגר התיק נגד נשיאת ארגנטינה קירשנר

התובע הפדרלי בארגנטינה סגר את החקירה אותה החל אלברטו ניסמן, וקבע כי לקירשנר אין חלק בניסיון לטיוח המעורבות האירנית בפיגוע במרכז היהודי בבואנוס איירס ב-1994. החקירה הפכה למשבר הפוליטי הקשה ביותר במהלך שלטונה, וכעת בארמון הנשיאות מקווים שהוא הסתיים

נשיאת ארגנטינה קירשנר, ארכיון (רויטרס)

התובע הכללי בארגנטינה סגר את תיק החקירה וקבע כי אין ממש בהאשמות נגד הנשיאה כריסטינה קירשנר שנחשדה בסיוע לטיוח המעורבות של אירן בפיגועים נגד הקהילה היהודית במדינה ב-1994.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התובע חררדו פואיסיטה אמר לפני שבועיים כי הוא אוסף ראיות נגד הנשיאה, לאחר שהתובע הקודם בתיק, אלברטו ניסמן, נמצא מת בביתו בנסיבות מסתוריות שלא התבררו עד היום.

קירשנר עצמה אמרה כי ההאשמות "אבסורדיות", וגם השגרירות האירנית בבואנוס איירס הכחישה בתוקף כל מעורבות של הרפובליקה האיסלאמית בפיגועים בהם נהרגו 85 בני אדם.

ניסמן טען: קירשנר סיכמה עם אירן על טיוח החקירה

ניסמן טען, לפני שנמצא ללא רוח חיים בדירתו, כי הנשיאה כריסטינה פרננדז קירשנר סיכמה עם אירן על סיכול חקירת הפיגוע והמעורבות האירנית האפשרית בו. נסיבות מותו של התובע היהודי הפכו חקירת רצח למשבר פוליטי מהחמורים עימם נאלצה הנשיאה להתמודד במהלך שבע שנות שלטונה.

ניסיון הפיכה? התובע ניסמן, ארכיון (רויטרס)
ניסמן התגלה ירוי בדירתו בינואר האחרון כשלצד גופתו נמצא אקדח. חקירת המשטרה נמשכת, ובעוד בהתחלה דובר כי ניסמן התאבד בהמשך הודיעו החוקרים כי ניסמן נרצח.

כמה עיתונאים בכלי התקשורת המקומיים האשימו את הממשל במעורבות במוות, אך הנשיאה קירשנר טוענת כי זוהי אינה אלא מזימה להכפשת שמה. כך או כך, החקירה עדיין נמשכת. העיתונאי שחשף את דבר מותו של ניסמן נמלט לישראל בחודש שעבר בטענה שחייו בארגנטינה נתונים בסכנה.