פרשת המטוס המלזי: "מצאנו 122 עצמים צפים באזור החיפושים"

בצילומי לוויין חדשים שהגיעו מצרפת זוהו יותר ממאה חלקים צפים על פני הים באזור החיפושים אחר המטוס הנעלם בדרום האוקיינוס ההודי, חלקם בגודל של 23 מטרים. עדיין לא ידוע אם מדובר בחלקים מהמטוס, שעל פי ההערכה המובילה – התרסק באזור

האם שברי המטוס הנעלם נמצאו בים? שר התחבורה המלזי הישאמודין חוסיין הודיע הבוקר (ד') במסיבת עיתונאים שכינס כי ממשלת מלזיה קיבלה לידיה נתונים חדשים שעשויים לשפוך אור על שאירע לטיסת MH370.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר הודיע כי תמונות לוויין חדשות שהגיעו מצרפת וצולמו לפני 3 ימים מראות 122 עצמים צפים באזור החיפושים אחר המטוס, בדרום האוקיינוס ההודי, כ-2,500 קילומטרים מהעיר פרת' במערב אוסטרליה. חלק מהעצמים היו בגודל של 23 מטרים - חלקם בהירים, מה שעשוי להעיד על עצמים מוצקים.

היום חודשו החיפושים אחר המטוס, לאחר שאתמול הם הופסקו בעקבות תנאי מזג האוויר הקשים באזור. הרשויות האוסטרליות טוענות שעוד שלושה עצמים נראו על ידי שני מטוסים שמחפשים אחרי המטוס המלזי באזור דרום האוקיינוס ההודי. בנוסף, מטוס של חיל האוויר הניו-זילנדי איתר חפץ שמוגדר "חפץ כחול" באותו האזור. ‎

תמונות הלווין ההוצגו היום (רויטרס)

המטוס התרסק כחלק מפעולת התאבדות מתוכננת?

אמש פורסמה הערכה של מספר חוקרים ב"דיילי טלגרף" הבריטי, שלפיה התרסקות המטוס הייתה מכוונת - ומתוך כוונה ברורה של גורם שהיה על המטוס לשים קץ לחייו.

כמה מהחוקרים שבודקים את תעלומת המטוס המלזי מעריכים כי הוא שינה את כיוונו והתרסק, לא כתוצאה מתקלה טכנית או שריפה שפרצה בתוכו - אלא כתוצאה מפעולה מכוונת של מישהו מתוך המטוס שגרם לו להתרסק ובכך לגרום למותו שלו, יחד עם למעלה מ-200 הנוסעים ואנשי הצוות.

"ניתוח של מסלול הטיסה, נתוני האיתות והתקשור שלה מצביעים על כך שהמטוס טס בצורה רציונלית", אמרו כמה מחוקרי המקרה. מקור רשמי בחקירת היעלמות המטוס הדגיש כי "פעולת ההתרסקות בוצעה בידי מישהו מיומן שהיה לו את הידע לשלוט במטוס ובכך לגרום לתוצאה הקשה. בשלב זה איננו יכולים להצביע על מניע ברור למעשה".

122 עצמים אותרו באזור החיפושים (רויטרס)

בני המשפחות זעמו: "ממשלת מלזיה הוציאה להורג את קרובינו"

אתמול הגיעו עשרות בני משפחה זועמים של נוסעים סינים שהיו על הטיסה לבניין שגרירות מלזיה בבייג'ינג, שם החלו להתעמת עם שוטרים.  בני המשפחות האבלות הגיבו בזעם על ממצאי החקירה עליהם דיווח ראש הממשלה המלזי, והפנו אצבע מאשימה כלפי הרשויות במדינה.

קרוביהם של 154 הנוסעים הסינים שהיו על הטיסה שעקבותיה אבדו טענו כי ממשלת מלזיה ניסתה להונות אותם במהלך הזמן שחלף מאז נעלמה הטיסה. "אם 154 הנוסעים אכן איבדו את חייהם, מלזיה איירליינס, ממשלת מלזיה והצבא הם מי שבאמת הוציאו אותם להורג", נכתב.

היעלמות המטוס המלזי - הסיקור המלא:

הידיעה הראשונה: חשש לאסון תעופה באסיה

תעלומת המטוס: נמצאו רמזים חדשים

האוקיינוס ההודי: שברים חשודים זוהו בלב ים

תעלומה: מי חייגה לטייס זמן קצר לפני ההמראה?

לפני הטיסה: קבצים נמחקו ממחשבו של הטייס

משפחות הנוסעים זועמות: "רימו אותנו ועיכבו את החיפושים"

אוסטרליה: "עד כה לא נמצאו שרידים של המטוס באוקיינוס ההודי"

חוקרים מעריכים: המטוס המלזי התרסק כחלק מפעולת התאבדות