הביקור השערורייתי בהולנד: אובמה נרדם, המאבטחים השתכרו

המאבטחים של נשיא ארה"ב, שהגיעו לפניו לאמסטרדם כדי להכין את הביקור, נתפסו חוגגים שיכורים ונשלחו הביתה. הנשיא עצמו נתפס במצלמות כשהוא מנמנם במהלך נאומו של מזכ"ל האו"ם בוועידה הבינלאומית לביטחון גרעיני. גם למרקל היה קשה להחזיק מעמד - צפו

ביקורו של נשיא ארה"ב בהולנד רצוף תקלות. אחרי ששלושה סוכנים חשאיים שאבטחו את אובמה השתכרו ונשלחו הביתה, הנשיא בכבודו ובעצמו נתפס במצלמות נרדם בזמן נאומו של מזכ"ל האו"ם באן-קי מון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השערוריות החלו ביום ראשון. לפי הדיווח ב"וושינגטון פוסט", שלושת אנשי האבטחה, שמוגדרים "מהשורה הראשונה בצוות ההגנה על הנשיא", יצאו לבלות בעיר ביום שבו היו אמורים לבלות את זמנם בשיא ההכנות לקראת ביקור הנשיא.

בעיתון דווח כי אחד מהסוכנים היה כל כך שיכור עד שהתעלף במסדרון המלון באמסטרדם. עוד שני מאבטחים שהשתתפו ב"חגיגה" נשלחו בחזרה לוושינגטון והאירוע עשוי לעלות להם בתפקידם.

המבוכה חצתה את גבולות צוות האבטחה אמש, כשמזכ"ל האו"ם פתח את הוועידה הבינלאומית לביטחון גרעיני בהאג. באן נשא נאום מול מנהיגי העולם ובהם: קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון ועוד.

הנשיא האמריקני נאבק בעפעפיים הכבדות שלו ולפרק זמן קצר הוא נרדם, ניסה להתעורר, צולם שותה קפה ושוב מתנועע בחוסר שקט. אולי האשמה אינה דווקא באובמה - גם קנצלרית גרמניה נראתה עייפה מאוד, וכמותה עוד מנהיגים שלא נראו מתלהבים מהנאום הארוך שנשא באן קי-מון.