מל"ט של חברת אלביט ייצג את ישראל במונדיאל

נציגות ביטחונית ישראלית במונדיאל: חברת אלביט סיכמה על אספקת מל"טים לחיל האוויר הברזילאי לקראת משחקי הגביע העולמי שייערכו בקיץ הקרוב. בחברת אלביט הודיעו כי "החוזה הינו בהיקף כספי שאינו מהותי עבור החברה והמל"ט יסופק תוך כחודשיים"

הדמיה של הנציג הישראלי במונדיאל (אלביט מערכות)

ישראל תשתתף באבטחת המונדיאל בברזיל: חברת אלביט מערכות בע"מ הודיעה על זכייתה בחוזה לאספקת מל"ט (מטוס ללא טייס) מסוג "הרמס 900" לברזיל לקראת גביע העולם בכדורגל, שיתקיים בקיץ הקרוב. חיל האוויר הברזילאי יפעיל מערך מל"טים לאבטחת הטורניר רב המשתתפים, שיכלול את המל"ט החדש "הרמס 900" ואת ה"הרמס 450", שכבר נמצא בשימוש מבצעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

המל"טים הישראלים יבצעו משימות אבטחה וביטחון במהלך המשחקים. ההרמס 900, שיהיה מצויד במערכת איסוף מודיעין מתקדמת וחדשנית - הנחשבת כפתרון מבצעי פורץ דרך - יופעל על ידי חיל האוויר הברזילאי במשימות משולבות יחד עם צי המל"טים מסוג הרמס 450 שכבר נמצא בשרות מבצעי. חברת אלביט הודיעה כי "החוזה הינו בהיקף כספי שאינו מהותי עבור החברה והמל"ט יסופק תוך כחודשיים".

אלעד אהרונסון, מנכ"ל חטיבת כלים בלתי מאוישים באלביט מערכות, בירך על ההסכם: "אנו גאים מאד לספק את ההרמס 900 שלנו לחיל האוויר הברזילאי, שהוא הלקוח השמיני שיצטייד בפלטפורמה מתקדמת זו. כבוד הוא לנו לאפשר לחיל האוויר הברזילאי ליהנות מהיתרונות שבהפעלה משולבת של הרמס 900 והרמס 450 , שמהווה פתרון ייחודי למשימות מודיעין, אבטחת גבולות, אבטחה היקפית של תשתיות ושל אתרים קריטיים, כמו גם לתוכניות 'עיר בטוחה' ולאירועים המוניים".

הרמס 900, הנמצא בשירות חיל האוויר הישראלי וצבאות נוספים בעולם, מציע יכולת שהייה ארוכה, טיסה בגובה של 30 אלף רגל ויכולת נשיאת מטענים וכן יכולת טיסה בתנאי מזג אוויר קשים. למל"ט יכולות אוטונומיות רבות המאפשרות המראה ונחיתה אוטומטית. חברת בת ברזילאית של אלביט תספק לחיל האוויר המקומי תמיכה טכנית והנדסית.