מהי העיר המסוכנת ביותר בעולם?

תושבי טוקיו, היזהרו: חברת הביטוח סוויס רה דירגה את הערים החשופות ביותר לאסונות טבע בעולם, ערי יפן בראש הרשימה. גם תושביה של שאר היבשת הגדולה בעולם חיים תחת איום סופות, שיטפונות, רעידות אדמה וגלי צונאמי. באיזה מקום טהרן ולוס אנג'לס?

רעידת אדמה בפיליפינים (רויטרס)

מה היא העיר החשופה ביותר לאסונות טבע בעולם? שאלה זו מעסיקה לא מעט חברות ביטוח, שבמקרה של רעידת אדמה, צונאמי, שיטפונות או סופה נאלצות לפצות את התושבים בסכומי עתק. דוח של חברת הביטוח "סוויס רה" שפורסם בעיתון הבריטי "גארדיאן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי נתוני החברה, העיר המסוכנת בעולם מתוך 616 שנבדקו היא דווקא מטרופולין טוקיו-יוקוהמה, לפחות על פי הסיכון של תושביה להיפגע מאסון טבע, בעיקר רעידת אדמה וצונאמי.

כמעט כל הערים ברשימה נמצאות במזרח אסיה, שם ממקומות ערים רבות בדיוק על "טבעת האש" הגיאולוגית. במקום השני ממוקמת בירת הפיליפינים מנילה, שתושביה חיים יום יום תחת איום סופות טייפון ורעידות אדמה. אחריה נמצאת הונג קונג וסביבתה והעיר אוסקה שביפן.

בירת אינדונזיה ג'קרטה, שכמעט חצי משטחה נמוך מפני הים סוגרת את החמישייה בשל הסיכון לשיטפונות. הערים הבאות ברשימה הן נגויה שביפן, קולקטה שבהודו המועדת לשיטפונות וצונאמי ושנגחאי.

במקום התשיעי ניצבת לוס אנג'לס שבארצות הברית, שמיקומה הקרוב ל"שבר סן אנדראס" מעמיד אותה בסיכון לרעידות אדמה חזקות. סוגרת את הרשימה - טהרן שבאירן שגם היא באזור מועד לרעשי אדמה.