דנמרק: אריות וגורים הומתו במכוון בגן החיות

כחודש לאחר ההוצאה להורג של הג'ירף הדני בגן החיות בקופנהגן, ארבעה אריות - שניים מהם גורים - הומתו במכוון מכיוון שלא התאימו לתכנית ההרבעה של הגן. לדברי המטפלים, הגורים היו נהרגים על ידי האריה הזכר החדש "בהזדמנות הראשונה"

לאריה המצולם אין קשר לנאמר (טיבור יגר, ספארי רמת גן)

סערה נוספת בדנמרק? גן החיות בקופנהגן שהמית במכוון ג'ירף בריא בחודש שעבר רק בשל מינו, הרג שני אריות ושני גורים בריאים על מנת לפנות מקום לזכר חדש - כך דווח היום (ג').

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשל ההתנהגות והמבנה הטבעי של להקת האריות, גן החיות היה חייב להמית את שני האריות הבוגרים ושני הגורים הצעירים, שלא היו בוגרים מספיק על מנת להגן על עצמם", הודיע הגן. לדברי המטפלים, הגורים בני עשרת החודשים "היו נהרגים על ידי הזכר החדש בהזדמנות הראשונה".

האריות, שהשתייכו למשפחה אחת, הורדמו אתמול לאחר שגן החיות לא הצליח למצוא עבורם בית חדש. בניגוד לסיפורו הטרגי של הג'ירף מריוס, האריות לא יפורקו לנתחי בשר בפומבי. בימים הקרובים יוצג זכר חדש לשתי הלביאות, שנולדו בשנת 2012 והגיעו לבשלות.

"גן החיות זכה לשם עולמי בשל עבודתו עם אריות, ואני גאה שאחד מהזכרים שגדל אצלנו יעמוד במרכז להקת אריות חדשה", ציין מנהל בכיר בגן החיות, שטפן סטרדה.

ג'ירפה בגן חיות (רויטרס)

איומים על חיי עובדי גן החיות

בחודש שעבר הומת בגן החיות ג'ירף בן שנה וחצי בשם מריוס, שלא התאים לתכנית ההרבעה של הגן. צוות גן החיות בקופנהגן קיבל איומים על חייו, לאחר שהדיווח עורר סערה רבה בדנמרק ובעולם והוביל למחאה של ארגוני זכויות בעלי חיים. בשרו של הג'ירף נחתך בפומבי, וחלקו שימש כמזון לחיות אחרות בגן, והתמונות המזעזעות זכו לביקורת רבה מצד אוהבי חיות וארגוני זכויות בעלי חיים ברחבי העולם.

פעילי זכויות בעלי החיים ניהלו מאבק להצלתו של הג'ירף האומלל מריוס, שנורה למוות לאחר שלא נמצא לו פיתרון. "לא היו צריכים להגיע למצב כזה בכלל", תקפה סטינה ינסן מהארגון הדני נגד סבל בעלי חיים. "זה מוכיח שגן החיות לא מתאים לנהל את התכנית ההרבעה. הוא לא מוסד מוסרי כפי שהוא מציג את עצמו".