הישראלים שנעצרו בפרו: "אין שגרירות - ואיש לא בא לעזור"

הישראלים שנחקרו בחשד להשתתפות במסיבת המין והסמים בפרו מכחישים את המיוחס להם, ומתארים תנאי מעצר בלתי אנושיים. "לא הביאו לנו מים, אוכל ונייר טואלט", אמר אחד מהם לחדשות 2. "אנחנו לא יודעים כלום, אף אחד לא בא לעזור"

הישראלים שעוכבו לחקירה בפרו בעקבות חשד להשתתפות בלילה פרוע של אורגיות, סמים, אלכוהול ומוזיקה רועשת, נבוכים מהתקרית ומכחישים את החשדות המיוחסים להם. "פתאום באו שוטרים שהתחילו לחפור ולמצוא במקום כל מיני דברים מאוד הזויים, כמו כלי חרס וסמים יחד עם דברים שלא קשורים אלינו", סיפר מתיאס כהן, אחד מהחשודים, לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המסיבה לא הייתה שלנו", המשיך הישראלי. "הבעיה היא שהם מצאו במקום הזה תעלות מתחת לבית של בעל הבית עם כל מיני דברים שלא היה לנו מושג אפילו שהם קיימים. הבן אדם נעלם ואיכשהו כל זה נפל עלינו".

"לקחו את כולם לתחנה ובילינו יום שלם בתנאים על הפנים", הוא תיאר את חוויית המעצר. "לא הביאו לנו מים, אוכל ונייר טואלט. העמידו אותנו בחדר, לא אמרו לנו שום דבר, אנחנו לא יודעים כלום, אף אחד לא בא לעזור ואין שגרירות. לא היה לנו מה לעשות".

לדבריו, חבריו שהסתבכו בפרשייה המביכה אף נעלבו מסיקור האירוע בתקשורת. "משום מה לא רק הטלוויזיה בפרו מציגה אותנו גרוע, אלא גם בארץ".