צפו: קפיצה מהמגדל הגבוה בארצות הברית

עוד מחדל אבטחה ב"מגדל החירות" בניו יורק: שלושה צעירים חשודים שקפצו מגג הבניין הגבוה ביותר בחצי הכדור המערבי. אחד מהם אף חבש קסדה עם מצלמה ותיעד את מעשיהם. הסרטון המפליל – והמפעים – הגיע לרשת. כך זה נראה

מה עובר על אנשי האבטחה ב"מגדל החירות" בניו יורק? תיעוד חדש שעלה אתמול (ב') לרשת מציג שלושה צעירים שהצליחו להגיע בחודש ספטמבר 2013 לגג הבניין שעדיין לא נחנך באופן רשמי, וביצעו צניחה חופשית ממנו - בניגוד לחוק. בסיומו של הפעלול הם נחתו באמצע כבישי העיר, כשהם מסכנים את עצמם ואת משתמשי הדרך. אחד מהם חבש מצלמה עם קסדה ותיעד את מעשיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מגדל החירות, שנבנה סמוך לחורבות התאומים, מתנשא לגובה 1,776 רגל - בהתאם לשנה שבה הכריזה ארצות הברית על עצמאותה - והוא מוגדר גורד השחקים הגבוה ביותר בארצות הברית, ולמעשה הגבוה ביותר בחצי הכדור המערבי.

בסרטון שהעלו הצעירים החשודים ליוטיוב נשקף נוף עוצר נשימה של התפוח הגדול. לקראת סוף הסרטון ניתן לראות את הצנחן רץ למקום מסתור כשהוא רעול פנים. על אף ניסיונו לחמוק מרשויות החוק, הוא נעצר אתמול עם שני חבריו שצנחו גם הם מגג הבניין.

זהו לא מחדל האבטחה האחרון שהמגדל החדש ידע. רק השבוע, הצליח נער בן 16 להתגנב לראש המגדל באין מפריע. השומר שהתרשל בתפקידו באותה שעה - פוטר מיד לאחר המקרה. הנער נעצר על ידי המשטרה בחשד להסגת גבול.

"אנחנו רואים מקרים כאלו בחומרה ונמצה את הדין עם מסיגי גבול", אמר ראש מערך האבטחה ברשות הנמלים של ניו יורק, ג'ו דאן. לא פחות מ-40 מיליון דולר יושקעו במערך האבטחה של גורד השחקים.