14 נהרגו במפולת בוץ במערב ארה"ב; חשש לחיי 176 נעדרים

בסוף השבוע פקדה את מדינת וושינגטון שבארה"ב מפולת בוץ קטלנית שגבתה את חייהם של 14 בני אדם. רשויות הכיבוי וההצלה פועלים לחפש אחר ניצולים מתחת להריסות, וחוששים לגורלם של 176 נעדרים. "המצב כאן איום ונורא", סיפר גורם בכוחות הכיבוי וההצלה. הנשיא אובמה הכריז על מצב חירום

המפולת הקטלנית גבתה חיים, קרוב ל-200 בני אדם נעדרים: לפחות 14 בני אדם נהרגו כתוצאה ממפולת בוץ בעיירה אוסו שבמדינת וושינגטון במערב ארצות הברית, שאירעה כבר בסוף השבוע האחרון. ככל שהימים חולפים, מספר ההרוגים רק הולך ועולה - וכמוהו גם מספר הנעדרים, שככל הנראה חלקם קבורים תחת ההריסות והבוץ הכבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשויות הביטחון במדינת וושינגטון דיווחו הלילה (ג') כי לפחות 176 בני אדם נחשבים לנעדרים, אולם ייתכן שרשימת התושבים שלא ידוע מה עלה בגורלם מצומצמת יותר - זאת עקב כפילות שעשויה להיווצר ברשימת השמות שגובשה. נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הכריז על מצב חירום באזור האסון.

מפולת הבוץ הקטלנית, שנגרמה עקב הגשמים הרבים שירדו באזור בחודש האחרון, הביאה גם למפולות של סלעים גדולים ולקריסת עצים ממנה ניזוקו בתים רבים שחלקם אף נקברו תחת מעטה הבוץ הסמיך. כוחות ההצלה והכיבוי, שנעזרים בכלבי גישוש ובמסוקים, ממשיכים גם בשעות אלה לחפש אחר ניצולים מתחת להריסות.מפקד כוחות הכיבוי וההצלה של מחוז סנוהומיש, אזור רחב ידיים במדינת וושינגטון בו אירע האסון, מסר כי "המצב איום ונורא. מספר הנעדרים אמנם גבוה מאוד, אך לא בטוח כלל שכולם נקברו תחת ההריסות. אנו ממשיכים לחפש אחר ניצולים ופועלים בשטח ללא הפסקה".