המשפחות עודכנו במסרונים: "מצטערים, אין ניצולים"

קרוביהם של 239 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו על טיסה MH370 לא תיארו שאת בשורת האיוב על מותם של יקיריהם הם יקבלו גם במסרון מחברת התעופה. "אנחנו המומים, לא כך היו צריכים להודיע לנו", אמרה בבכי אחת מהם

שעות ספורות לאחר שראש ממשלת מלזיה הודיע כי הטיסה שהסעירה את העולם בשבועיים האחרונים אבדה וככל הנראה התרסקה בלב ים - מגלים קרובי המשפחה את הדרך המעט אכזרית שבה יצרה איתם חברת התעופה קשר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעוד שבמלזיה ובסין עודכנו קרובי המשפחה של 239 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו על סיפון המטוס על הבשורה המרה במפגש שנערך להם עוד לפני ההודעה הרשמית, חברת התעופה "מלזיה איירליינס" בחרה לפנות אליהם דווקא באמצעות מסרון שנשלח לטלפונים הניידים שברשותם.

בני המשפחות ההמומים, היום (רויטרס)

"מלזיה איירליינס נאלצת בצער עמור להניח מעבר לכל ספק שטיסת MH370 אבדה וכי אין ניצולים", נכתב בהודעה שנשלחה למשפחות. "עלינו לקבל את הראיות החדשות המצביעות על כך שהמטוס התרסק בדרום האוקיינוס ההודי".

את ההודעה הקשה קיבלו בני המשפחות בצער עמוק וזעקות שבר. חלקם פרצו בבכי וסיפרו על הכאב שבאובדן יקיריהם. במשך יותר משבועיים הם נאלצו להתמודד עם חוסר הוודאות והמסתורין שאפף את הפרשה, וכעת נראה שכל המתח שהצטבר התפרק בבכי קורע לב. "אנחנו בהלם, זאת לא הייתה הדרך הנכונה להודיע לנו על כך", סיפרה אחת ממשפחות ההרוגים שניסתה ללא הצלחה לעצור את הדמעות. "בני, רעייתו ונכדתי היו כולם על המטוס", הוסיפה בת משפחה נוספת. "כולם הלכו, מה נעשה כעת? אני נואשת לחלוטין".

בת זוגו של פיליפ ווד, האמריקני היחיד שהיה על סיפון המטוס, ביטלה את הראיונות שתוכננו לכלי התקשורת לאחר שהתבשרה על התרסקות המטוס. "אני זקוקה לסגירת מעגל כדי להיות בטוחה, אבל המאמץ הוא נגד כל הסיכויים", כתבה בהודעה מטעמה. "אני עדיין חשה את הנוכחות שלו איתי, כעת אנחנו זקוקים לזמן כדי להתמודד עם האבל".

בפנים חתומות, ר"מ מלזיה (רויטרס)

ראש ממשלת מלזיה הודיע: "הטיסה התרסקה, אין ניצולים"

עוד קודם לכן, לאחר יותר משבועיים שבהם העולם עקב בדאגה אחר גורל הטיסה המלזית ו-239 הנוסעים ואנשי הצוות שעליה, הודיע היום ראש ממשלת מלזיה בצער כי מניתוח הנתונים האחרונים שהתקבלו, עולה כי הטיסה התרסקה בדרום האוקיינוס ההודי, וכי אין ניצולים.

כשהוא בפנים חתומות, עלה ראש הממשלה המלזי לבימה וסיפר על הממצאים החדשים שהתקבלו באמצעות נתוני לוויין. "בעצב ובכאב עמוק עלינו להודיע כי מעל לכל ספק טיסת MH370 אבדה ואין ניצולים", אמר ראש הממשלה נג'יב ראזאק.

"מיואשים", משפחות הנעדרים (רויטרס)

לדברי ראזאק, מומחים בריטים שניתחו את הממצאים ואת תמונות הלוויין הסיקו שהמטוס הנעדר נראה לאחרונה באזור דרום האוקיינוס ההודי, מערבית לעיר פרת' שבאוסטרליה. על פי פרסומים שונים, משפחות הנוסעים יוטסו ביממות הקרובות לאוסטרליה, כדי להמשיך ולעקוב אחר מאמצי חילוץ השרידים.

ומכאן עולה השאלה כיצד הסיקו המלזים את המסקנה - עוד בטרם נמצאו השרידים? על פי ההודעה המלזית, עיבוד מחדש של האותות ששלח המטוס בטרם התרסק, הביאו לבניית שני מסדרונות טיסה אפשריים. החישוב מחדש של הנתונים האלה, העלה מעל לכל ספק סביר שהמסדרון הצפוני אינו רלוונטי, דבר שהוביל למסקנה כי המטוס טס במסדרון הדרומי - הרחק מכל מקום נחיתה אפשרי.

באתר האינטרנט של חברת התעופה, נמסרה הודעה דומה בתוכנה למסרון שנשלח למשפחות שבה נכתב כי "בצער עמוק עלינו להניח כי טיסה MH370 התרסקה בדרום האוקיינוס ההודי. בשם כולנו במלזיה איירליינס וכל אזרחי מלזיה, התפילות שלנו מוקדשות לכל קרוביהם של 226 הנוסעים ו-13 חברינו ועמיתנו בנקודת זמן כואבת זו".

היעלמות המטוס המלזי - הסיקור המלא:

הידיעה הראשונה: חשש לאסון תעופה באסיה

תעלומת המטוס: נמצאו רמזים חדשים

האוקיינוס ההודי: שברים חשודים זוהו בלב ים

תעלומה: מי חייגה לטייס זמן קצר לפני ההמראה?

לפני הטיסה: קבצים נמחקו ממחשבו של הטייס

משפחות הנוסעים זועמות: "רימו אותנו ועיכבו את החיפושים"