קמרון מבהיר: "ועידת המדינות המתועשות לא תתקיים ברוסיה"

הסיפוח ועונשו: ראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון משגר מסר לרוסיה ואומר כי ועידת ה-G8 לא תתקיים השנה בעיר סוצ'י שברוסיה בעקבות סיפוח חצי האי קרים. מנהיגי המדינות צפויים להיפגש ולדון בהמשך היחסים עם רוסיה

נותר לבד, פוטין (רויטרס)

ועידת ה-G8, כנס ארגון המדינות המתועשות המובילות, לא תתקיים השנה ברוסיה - כך הודיע היום (ב') ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון בהודעה רשמית שפרסם. מדובר בתגובה בינלאומית נוספת למשבר בין רוסיה לאוקראינה, ובעונש סמלי שסופג הממשל במוסקבה והעומד בראשו ולדימיר פוטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עלינו להיות ברורים ולהבהיר שלא עומדת להתקיים פסגת G8 ברוסיה השנה, זה ברור לחלוטין", הדגיש קמרון, אחד הקולות הבולטים נגד המדיניות הרוסית במשבר המתהווה, במהלך ביקור מדיני שערך בהאג.

בעקבות סיפוח חצי האי קרים האוקראיני לרוסיה, הוחלט להשעות את המדינה מהארגון הכלכלי הבינלאומי. הכנס אמור היה להתקיים בעיר סוצ'י, שבה נערכה גם אולימפיאדת החורף האחרונה, אך הכנס יועבר למקום חלופי, ככל הנראה ללונדון.

"קבוצה של שבעה מנהיגים יתכנסו עוד היום על מנת לדון בעתיד ההשתתפות של רוסיה בוועדה ובהפרות האחרונות של החוק הבינלאומי באוקראינה", אמר היום יועץ הבית הלבן בן רודס עוד בטרם ההודעה של ראש ממשלת בריטניה.

אנחנו בודקים את האופן שבו נפעל מול רוסיה בחודשים ובשנים הקרובות", הדגיש רודס, סגן היועץ לביטחון לאומי בבית הלבן. "אם נגיע למצב שבו רוסיה תמנע את ההסלמה במצב ותפעל על פי החוקים, לא היינו רוצים להפסיק את המגעים בין ה-G8 עמם".