תעלומת המטוס: נמצאו רמזים חדשים, החיפוש נמשך

שר התחבורה המלזי הודיע כי העצמים החשודים שנמצאו באוקיינוס ההודי ייבדקו תוך שעות על ידי החוקרים, אך בשלב זה אין עדיין זיהוי ודאי כי מדובר בשרידי טיסת MH-370. הוא הדגיש כי מבצע החיפושים הנרחב נמשך בהשתתפות צוותים מכמה מדינות‎

החיפושים נמשכים (רויטרס)

המבצע לאיתור המטוס המלזי נמשך במלוא הכוח: לאחר שהבוקר (ב') הרשויות באוסטרליה דיווחו שהחלו בחיפושים אחר שברים חשודים שנמצאו בדרום האוקיינוס ההודי, כינס שר התחבורה המלזי מסיבת עיתונאים, שבה אמר כי יש עקבות חדשות, אך לא ניתן לקבוע עדיין שמדובר בשרידי טיסה MH370. עם זאת, לראשונה העצמים שאותרו יגיעו לידי החוקרים שיבחנו אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש רמזים חדשים ואנו מצמצמים את אזור החיפוש", אמר השר המלזי שציין כי שני עצמים בצבע כתום ולבן נקלטו על ידי מטוסי חיפוש אך טרם זוהו ולא ניתן לקשרם עדיין לטיסה האבודה. "נכון לעכשיו החפצים לא בידי החוקרים אבל הם יגיעו למקום תוך מספר שעות כדי לאסוף את העצמים ולבחון אותם מקרוב".

החיפושים אחר המטוס (רויטרס)

שר התחבורה הדגיש כי מבצע החיפושים הנרחב, מתפרש על פני שטח עצום וכולל צוותים רבים מכמה מדינות. המטוס נעלם לפני 16 יום, ואת המידע על מיקומם של השברים קיבלו האוסטרלים מצוות מטוס סיני, שעבר מעל האזור.

סוכנות הידיעות הרשמית של סין דיווחה כי המטוס זיהה שני עצמים גדולים הצפים במימי האוקיינוס. הצוות הסיני דיווח כי בסמוך לשני הגופים, נראו שברים לבנים קטנים, שפוזרו לאורך מספר קילומטרים. "ייעשו מאמצים לאתר את השברים עליהם דווח", אמרו הבוקר צוותי החיפוש הימיים באוסטרליה.

לוח הנעדרים (AP)

"חלקי מטוס" התגלו כאצות

אתמול דיווח שר התחבורה המלזי כי לוויין צרפתי איתר עצמים מדרום לאזור החיפושים, עצמים שעשויים להיות שברים מהמטוס שמסעיר את העולם. "מלזיה קיבלה תמונות לוויין חדשות מהרשויות בצרפת", אמר השר בפתח דבריו. "העברנו את התמונות באופן מיידי למרכז החילוץ האוסטרלי".

המשפחות מחכות לקרוביהן (AP)

השר לא סיפק פרטים נוספים אודות התמונות ומה שהן מכילות, ככל הנראה כדי לא ליצור תקוות שווא בקרב משפחות הנוסעים, שבימים האחרונים חוו אכזבות רבות. רק לפני יומיים הם התבשרו כי העצמים שאותרו בים ונחשדו כחלקי המטוס התגלו כאצות המרוכזות יחד ושטות באחד מאזורי החיפושים.