צפו: 22 גורי דובים נתפסו ברכב בסין

שוטרי משמר הגבול הסיני ערכו בדיקה שגרתית במכוניות שנסעו במחוז יונאן. הם לא ציפו להיתקל במחזה המוזר הבא: גורי דובים המתרוצצים ברכבו של צעיר בן 28. החשוד בהברחה טען כי מדובר בגורי כלבים, אך פקידי המכס לא נפלו בשקר הזה

חשב שמדובר בגורי כלבים (http://www.dailymail.co.uk)

חשד לניסיון הברחה בדרום מערב סין: וו מנג בן ה-28 נעצר במהלך בדיקה שגרתית של משמר הגבולות במחוז יונאן. השוטרים הופתעו לגלות 22 גורי דובים שמתרוצצים במכוניתו וגם גופה של גור נוסף בתא המטען. הוא ניסה לשכנע את פקידי המכס שחקרו אותו כי מדובר בגורי כלבים, אך אלו לא קנו את הגרסה הזו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

 

 מנג, שהתעקש ודבק בגרסתו, איים על שוטרי משמר הגבול שהחרימו את הגורים כי יתבע אותם על כך שלקחו את ה"כלבים שלו". כאשר וטרינר אישר שלא מדובר בכלבים, שינה מנג את גרסתו והאשים את מי שמכר לו את הגורים כי רימה אותו. הוא הבטיח שיתבע גם אותו. לדבריו, הוא חשב שמדובר בגורי כלב גזעיים מסוג אקיטה יפני. 

החשד: נועדו לרקיחת תרופות סיניות (http://www.dailymail.co.uk)

לאחר שנחקר והופעל עליו לחץ, הודה החשוד בהברחה כי התבקש להעביר את הגורים לעיר צ'נגדו שבמחוז סיצ'ואן. הגורים הרכים שנזקקו לטיפול הועברו למקלט - ומנג נעצר. על פי החשד, הגורים נועדו לשמש לתעשיית התרופות בסין. ברפואה הסינית, חלקים מכיס המרה של הדוב משמשים עבור ריפוי בעיות בכבד, בלב ובשאר תחלואים כגון אפילפסיה ועוויתות בבטן.

זוכים לטיפול מסור בגן החיות (http://www.dailymail.co.uk)

וונג סון, מנהל גן חיות במחוז יונאן, לשם הועברו הדובים, הבטיח להעניק לגורים טיפול מסור ובית חם. "לאחר ששוחררו מההסגר, הם משוטטים בחצר נפרדת ומקבלים טיפול מסור מצוות גן החיות", סיפר סון.