האוקיינוס ההודי: שברים חשודים זוהו במים

החיפושים אחר המטוס המלזי נמשכים: צוות מטוס סיני זיהה הבוקר מהאוויר מספר עצמים צפים בדרום האוקיינוס ההודי. הרשויות באוסטרליה קיבלו מידע על מיקום העצמים וספינות יצאו לסריקות

החיפושים נמשכים, השבוע (AP)

הרשויות באוסטרליה דיווחו הבוקר (ב') כי החלו בחיפושים אחר שברים חשודים שנמצאו בדרום האוקיינוס ההודי, שעשויים להיות שרידים מהמטוס המלזי שנעלם לפני 16 ימים. את המידע על מיקומם של השברים קיבלו האוסטרלים מצוות מטוס סיני, שעבר מעל האזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות הרשמית של סין דיווחה כי מטוס זיהה שני עצמים גדולים הצפים במימי האוקיינוס. הצוות הסיני דיווח כי בסמוך לשני הגופים, נראו שברים לבנים קטנים, שפוזרו לאורך מספר קילומטרים.

"ייעשו מאמצים לאתר את השברים עליהם דווח", אמרו הבוקר צוותי החיפוש הימיים באוסטרליה.

אתמול דיווח שר התחבורה המלזי כי לוויין צרפתי איתר עצמים מדרום לאזור החיפושים, עצמים שעשויים להיות שברים מהמטוס שמסעיר את העולם. "מלזיה קיבלה תמונות לוויין חדשות מהרשויות בצרפת", אמר השר בפתח דבריו. "העברנו את התמונות באופן מיידי למרכז החילוץ האוסטרלי".

השר לא סיפק פרטים נוספים אודות התמונות ומה שהן מכילות, ככל הנראה כדי לא ליצור תקוות שווא בקרב משפחות הנוסעים, שבימים האחרונים חוו אכזבות רבות. רק לפני יומיים הם התבשרו כי העצמים שאותרו בים ונחשדו כחלקי המטוס התגלו כאצות המרוכזות יחד ושטות באחד מאזורי החיפושים.