קרים: הרוסים תקפו בסיס נוסף

הצבא האוקראיני מדווח כי כוחות רוסים תקפו הבוקר בסיס של חיל הים בחצי האי קרים. החיילים האוקראינים במחנה דיווחו כי הם תחת מתקפה וכי החיילים הרוסים תופסים שליטה במתחם באמצעות מסוקים

החיילים האוקראינים: "תחת מתקפה" (AP)

הדרמה בקרים נמשכת: חיילים רוסים הסתערו הבוקר (ב') על בסיס חיל הים האוקראיני בחצי האי, בין הבסיסים הבודדים שעוד נותרו בשליטו של צבא אוקראינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דובר צבא אוקראינה, ולדיסלב סלזניוב, הכוחות הרוסיים מנסים להשתלט על הבסיס באמצעות מסוקים. החיילים הנמצאים בבסיס הודיעו לפיקוד הצבא כי הם תחת התקפה של הרוסים.

בסוף השבוע הסתערו כוחות רוסיים בחצי האי קרים על בסיס של חיל האוויר האוקראיני, סמוך לעיר סבסטופול, לאחר שהציבו אולטימטום לחיילים המוצבים בו להיכנע. על פי מפקד הכוחות האוקראינים בבסיס, הרוסים הקציבו שעה לחיילים להיכנע ואחרי שהזמן עבר פרצו למתחם. המפקד האוקראיני דיווח כי נלקח לחקירה על ידי הרוסים. בנוסף, דווח כי חייל אוקראיני נפצע במהלך הפריצה.

כוחות רוסים בקרים, השבוע (רויטרס)

"החיילים הרוסים הקיפו את הבסיס שלנו ואמרו לנו שיש לנו שעה להיכנע", אמר אולג פודובלוב, המפקד האוקראיני בבסיס - לפני ההסתערות. "אנחנו לא מתכוונים ללכת לשום מקום". על פי דיווחים המגיעים מהבסיס, החיילים הרוסים ירו באוויר לאות אזהרה ועשו שימוש ברימוני הלם.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי הכוחות הרוסיים עצרו את החיילים האוקראינים, שאולצו להתפרק מנשקם ולעמוד עם גבם לחיילים הרוסיים בטרם נכבלו.