בדרך לפתרון התעלומה? "לוויין צרפתי זיהה עצמים בלב ים"

לאחר יותר משבועיים של אכזבות וכאב לב, מתבשרות משפחות נוסעי המטוס המלזי הנעדר כי עצמים חשודים אותרו בלב ים על ידי לוויין צרפתי. הרשויות באוסטרליה כבר עודכנו, ומשלחת צפויה לסרוק את האזור

אותרו עצמים בים, שוב (רויטרס)

יותר משבועיים חלפו מאז נעלמה טיסה MH370 של חברת "מלזיה איירליינס" ועליה 239 נוסעים ואנשי צוות ועדיין אין ממצא ממשי שישפוך אור על התעלומה שמסעירה את העולם. כמעט מדי יום מתפרסמים פרטים חדשים, אך הדיווחים לרוב מתבררים כלא כלום, ומסתיימים בכאב לב גדול עבור בני המשפחות של הנוסעים שעוקבות בדריכות אחר העדכונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר חלה התפתחות נוספת, לאחר ששר התחבורה המלזי הודיע בעדכון היומי שלו כי לוויין צרפתי איתר עצמים מדרום לאזור החיפושים, עצמים שעשויים להיות שברים מהמטוס שמסעיר את העולם. "מלזיה קיבלה תמונות לוויין חדשות מהרשויות בצרפת", אמר השר בפתח דבריו. "העברנו את התמונות באופן מיידי למרכז החילוץ האוסטרלי".

כאב המשפחות, ארכיון (רויטרס)

השר לא סיפק פרטים נוספים אודות התמונות ומה שהן מכילות, ככל הנראה כדי לא ליצור תקוות שווא בקרב משפחות הנוסעים, שבימים האחרונים חוו אכזבות רבות. כך רק אתמול הם התבשרו כי העצמים שאותרו בים ונחשדו כחלקי המטוס התגלו כאצות המרוכזות יחד ושטות באחד מאזורי החיפושים.

שר התחבורה בעדכון נוסף (רויטרס)

הבוקר צפויים להתחדש החיפושים באזור, לאחר שלושה ימים של סריקות שעלו בתוהו. מספר המטוסים שמשתתפים במבצע הנרחב עומד כעת על שמונה, וכמה אניות צפויות להצטרף אליו ביממה הקרובה. ראש ממשלת אוסטרליה, טוני אבוט, העריך באופטימיות במסיבת עיתונאים כי הסיכויים לפתרון תעלומת טיסה MH370 של חברת "מלזיה איירליינס" גבוהים.

כוחות החיפוש, היום (רויטרס)

לפני ההמראה: שיחה מיסתורית לטייס

במקביל, ממשיכים החוקרים לבחון את התעלומה, בניסיון להבין מה גרם להיעלמות המטוס. על פי הדיילי מייל הבריטי, זמן קצר לפני ההמראה קיבל טייס המטוס שיחת טלפון מאישה לא מזוהה, שיחה שארכה כשתי דקות, בוצעה מטלפון חד-פעמי, שככל הנראה נרכש באמצעות תעודת זהות מזוייפת.

האוסטרלים כבר בדרך (רויטרס)

על פי הדיווח, הקפטן זהארי אחמד שאח בן ה-53 שוחח בטלפון כשעתיים לפני ההמראה, לאחר שקיבל את השיחה מהטלפון הזמני. על פי החוק במלזיה, כל טלפון שנרכש צריך להירכש על ידי תעודת זהות תקפה, אך במקרה זה רוכש - או רוכשת - הטלפון נעזר בתעודת זהות מזויפת. החוקרים חושדים כי שיחה זו עשויה להעיד על קשר לארגוני טרור, וייתכן כי חקירת השיחה תוביל לפיענוח התנהגות הטייס.