הילארי קלינטון קורצת לנשיאות ארה"ב: "חושבת על החלטות שצריך לקבל"

מזכירת המדינה לשעבר והגב' הראשונה בדימוס עדיין לא הכריזה על ריצה לנשיאות ארה"ב בשנת 2016, אך אתמול התייחסה לנושא ורמזה על כוונותיה לעתיד. "כשתכנסי שוב לבית הלבן, תהפכי את החדר הישן של צ'לסי לחדר כושר?", נשאלה על ידי המנחה ג'ימי קימל. קלינטון הדפה את השאלה בהומור, ולבסוף גם הצטלמה לסלפי המחייב

יותר משנתיים נשארו עד לסיום כהונתו השנייה של הנשיא האמריקני ברק אובמה, ובמעצמה הגדולה ביותר בעולם כבר החל המרוץ השקט של המועמדים להחליפו. מי שמסתמנת בשלב מוקדם זה כמובילה לרשת את אובמה כנציגת המפלגה הדמוקרטית היא לא אחרת ממזכירת המדינה לשעבר והגברת הראשונה בדימוס הילארי קלינטון. באירוע שהתקיים אמש באוניברסיטת אריזונה, נשאלה קלינטון על כוונותיה, ולמרות שניסתה להדוף את הנושא בהומור, ניתן היה להבחין כי מבחינתה - המרוץ כבר החל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהיא יושבת לצד בעלה, הנשיא לשעבר ביל קלינטון ובתה צ'לסי, נשאלה הילארי שאלות ממספר סטודנטים מתוך המאות שהאזינו לדבריה באולם. "הגב' קלינטון, אם את לא תייצגי נשים אמריקניות בפוליטיקה בתור נשיאה, מי כן תוכל לעשות זאת?", נשאלה על ידי אחת מהצעירות במקום. הקהל הרב נעמד ומחא כפיים בהתלהבות, ועל כך הוסיף מנחה האירוע, מגיש הטלוויזיה ג'ימי קימל, ושאל אם ברשות המשפחה נותרו שלטים מהקמפיין של ביל, שלטים שיוכלו לשרת את הילארי במרוץ.

גם סלפי היה שם (אינסטגרם)

הילארי ניסתה להתחמק מהשאלה באלגנטיות כשאמרה: "אני מאוד מודאגת מהכיוון שאליו הולכת המדינה שלנו, וזה לא קשור רק בזהות האיש שמתמודד לתפקיד הנשיא, אלא מה שהוא יעשה כשהוא יגיע לשם". קימל לא הניח לה וביקש תשובה מעט יותר פרטנית לשאלתה של הצעירה מהקהל, ולאחר התחמקות קטנה הוסיפה קלינטון כי "זה ברור שאני חושבת על כל מיני החלטות שצריך לקבל".

הקומיקאי האמריקני המצליח לא הניח לקלינטון, שנראתה מבודחת מהסיטואציה ושאל: "אם תשובי לבית הלבן, האם צ'לסי תקבל את החדר הישן שלה, או שתהפכו אותו לחדר כושר?". קלינטון שטרם הודיעה רשמית על התמודדות לתפקיד, הותירה את הבמה הפעם לבתה שישבה לצידה, זו ענתה בהומור כי היא מעדיפה להישאר מחוץ לנושא. למרות שנראה שטרנד הסלפי כבר עבר לאחרונה את גבול הטעם הטוב, מנחה הטלוויזיה לא התאפק וביקש מהמשפחה הנשיאותית להצטלם איתו בתום הכנס, ואלה נענו לבקשתו בשמחה.

סקרים מוקדמים שנערכו בארצות הברית מצביעים על כך שקלינטון תהיה הפייבוריטית לזכות במועמדות מטעם המפלגה הדמוקרטית למרוץ לבית הלבן בשנת 2016. עם זאת הבהירה הילארי כי את החלטתה הסופית תקבל רק לקראת סוף השנה הנוכחית, ועד אז תמשיך במסע ההרצאות שלה שבו היא מקדמת את ספר הזיכרונות שפרסמה, הסוקר את תקופת כהונתה כדיפלומטית האמריקנית המובילה.