ניו יורק: מחדל אבטחה ב"יורש" של התאומים

מסתבר שלא צריך להיות איש ארגון טרור או לוחם קומנדו כדי לחדור את מערך האבטחה של אחד מגורדי השחקים הגבוהים בעולם: נער בן 16 טיפס על הפיגומים, עלה במעלית ובמדרגות לראש מרכז הסחר העולמי החדש בניו יורק, רגע לפני שהוא נפתח. השומר שלא הצליח למנוע ממנו את המעשה - פוטר מתפקידו

מרכז הסחר העולמי בניו יורק (צילום מסך)

מרכז הסחר העולמי בניו יורק, שהוקם על חורבות מגדלי התאומים, הוא לא גורד שחקים שניתן להשאיר לא מאובטח. למרות סכומי העתק שמושקעים בשמירה על הבניין, אחד הגבוהים בעולם, דווקא ילד בן 16 הצליח להתגנב לראש המגדל באין מפריע. השומר שהתרשל - פוטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבניין, שכונה בעבר "מגדל החירות", עדיין לא נחנך, אך בנייתו כמעט הסתיימה ובקרוב הוא ייפתח באופן רשמי. עד שזה יקרה - הנער ההרפתקן החליט שהוא ייהנה מהנוף המרהיב שנשקף מראש הבניין לפני כולם.

הפולש סיפר למשטרה כי הצליח לעבור דרך פרצה קטנה בגדר, טיפס על הפיגומים לקומה השישית, עלה במעלית לקומה ה-88 ומשם במדרגות לקומה ה-104, שם חמק מהשומר שאיבד מאז את משרתו. המשטרה עצרה את הנער לאחר שירד מהאנטנה שבקצה המגדל, והוא יואשם בהסגת גבול. הטלפון הנייד שלו הוחרם.

"אנחנו רואים מקרים כאלה בחומרה ונמצה את הדין עם מסיגי גבול", אמר ראש מערך האבטחה ברשות הנמלים של ניו יורק, ג'ו דאן. "אנו בודקים האם הנער נכנס גם לחלקים אחרים בבניין. אנו פועלים כדי שהאתר יהיה הכי בטוח שאפשר".

לא פחות מ-40 מיליון דולר יושקעו במערך האבטחה של גורד השחקים, הגבוה ביותר בחצי הכדור המערבי.