לפחות 758 הרוגים ברעש אדמה בנפאל

רעידת אדמה בעוצמה של 7.9 דרגות פקדה את נפאל סמוך לשעה 11:40 (שעון נפאל) והורגשה גם בהודו. סוכנויות הידיעות מדווחות על מאות הרוגים, מגדלים שקרסו ומפולות שלגים סמוך לאוורסט בשל הרעש. לא ידוע על נפגעים ישראלים, אך שגרירות ישראל בקטמנדו פתחה חמ"ל כדי לעקוב אחר הדיווחים

רעידת אדמה חזקה בעוצמה של 7.9 הורגשה היום (שבת) בנפאל. בסוכנויות הידיעות מדווחים על מותם של 758 בני אדם לפחות. 23 בני אדם נהרגו בהודו כתוצאה מרעידת האדמה. לא ידוע בשלב זה על נפגעים ישראלים, אך שגרירות ישראל בנפאל פתחה חמ"ל כדי לעקוב אחר דיווחים. בארגון מד"א בוחנים אפשרות לשגר משלחת לאזור האסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הערכה ישנן מאות רבות של ישראלים במרחב קטמנדו ואנאפורנה, ועשרות רבות של ישראלים שהיו בטרקים בשעת רעידת האדמה. ראש הממשלה נתניהו מקבל עדכונים שוטפים על המתרחש בנפאל, ואפשרות הסיוע נבחנת. שר החוץ אביגדור ליברמן שוחח עם שגריר ישראל בנפאל והורה לו לסייע ככל הניתן.

רעידת האדמה בנפאל, היום

באזור שמורת לנגטאן מתקבצות היום מספר קבוצות של ישראלים, כ-50 במספר. הם יצרו קשר עם הארץ באמצעות טלפון לווייני, וככל הנראה מעטים מהם נפצעו קל. הם מתארגנים לקראת תנועה משם לאזורים שנפגעו פחות.

הישראלים השוהים באזור השמורה מספרים על כפרים שלמים שקרסו כולם, ועל אוכלוסיה מקומית גדולה שנמלטה מהאזור. באזור רעידת האדמה ישנן מפולות שלגים ובוץ, וחלק מהדרכים חסומות.

מפת אזור רעידת האדמה

חדר המצב של משרד החוץ פועל כעת במתכונת חירום במטרה לקבל מידע על מימדי הנזק ועל פגיעה בישראלים. כמו כן, נבחנת במשרד האפשרות של הבאת תגבור אנשי צוות מניו דלהי לקטמנדו.

רעידת האדמה בנפאל, היום

מהדיווחים המגיעים מנפאל עולה כי בין ההרוגים ישנה נערה בת 15 שנהרגה סמוך לגבול נפאל, ורשת Sky News מדווחת כי ילד נפאלי נהרג כשפסל נפל עליו. עוד מדווחים בעולם על מפולות שלגים שאירעו סמוך להר האוורסט בעקבות רעידת האדמה - שמונה בני אדם נהרגו שם.

כמו כן, מגדל בקטמנדו בן תשע קומות בשם דראהארה, קרס וישנו חשש לחייהם של מאות בני אדם שככל הנראה עדיין לכודים תחת הריסות הבניין.

מהמכון הגיאולוגי של ארה"ב נמסר כי מוקד רעש האדמה היה באזור המרוחק כ-80 קילומטרים ממזרח לפוקארה שבנפאל, ועל פי דיווחים בעולם - הרעידה הורגשה גם בניו דלהי ובערים אחרות בצפון הודו.

רעידת האדמה אירעה סמוך לשעה 11:40 (שעון נפאל). אזרחים רבים שנבהלו מעוצמת רעש האדמה החלו לברוח מיד מבתיהם ויצאו לרחובות העיר מחשש לקריסת בתיהם.

בהכנת הידיעה השתתף ניר דבורי.