אוסטרליה: לא נמצאו שברי מטוס במקום שבו איתר הלוויין עצם גדול

אחרי ההודעה שלפיה לוויין סיני איתר עצם גדול צף בדרום האוקיינוס ההודי, שהפיחה תקווה כי ניתן יהיה להתקדם בחקירת היעלמות המטוס המלזי, הודיעו גורמים אוסטרליים כי באזור המדובר לא נמצאו שרידים של המטוס. הם ציינו כי החיפושים הסתיימו להיום

החלקים שאיתר הלווין הסיני (סקיי ניוז)

גם התקווה החדשה לפתרון תעלומת המטוס הנעלם נגוזה? שעות ספורות לאחר ההודעה של שר התחבורה המלזי, כי לוויינים סינים איתרו עצמים צפים בדרום האוקיינוס ההודי סמוך לחופי אוסטרליה, באזור שבו נערכים בימים האחרונים חיפושים אחר המטוס המלזי שנעלם לפני שבועיים, אומרים גורמים רשמיים באוסטרליה כי החיפושים לא העלו דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגורמים האוסטרלים אמרו כי החיפושים מהאוויר הסתיימו להיום, היום השלישי לחיפושים באזור, מבלי שנמצאו עצמים גדולים. זאת, למרות שיפור ניכר בתנאי הראות. אחד המטוסים המשתתפים במבצע החיפושים דיווח כי ראה כמה עצמים קטנים צפים ובהם משטחי עץ, אבל מטוס צבאי עם ציוד מעקב שנשלח לאזור לא מצא דבר.

המטוס השליך מצוף שאוסף נתונים במטרה לאתר תנועות במים ובנוסף, נשלחה ספינה של הצי האוסטרלי לאזור.

לא הושגה פריצת דרך בחיפושים (רויטרס)

"אחד החפצים הצפים הוא גדול מאוד"

מוקדם יותר היום כינס שר התחבורה המלזי מסיבת עיתונאים שגרתית לכאורה, שבה הודיע שאין כל חדש ואמר כי גורלה של טיסת "מלזיה איירליינס" 370 עדיין לא ידוע. אלא שבמהלך מסיבת העיתונאים, הוא קיבל לידיו פתק עם מידע חדש.

בפתק שהועבר לו, נכתב כי לוויינים סינים איתרו עצמים צפים בדרום האוקיינוס ההודי סמוך לחופי אוסטרליה, באזור שבו נערכים חיפושים אחר המטוס הנעלם בימים האחרונים. "אחד החפצים הצפים הוא גדול מאוד, בגודל של 22 מטרים על 13", הודיע שר החוץ המלזי לאחר שקיבל לידיו את המידע החדש.

"ספינות סיניות יצאו לאזור על מנת לבדוק את החלק ולבחון האם הוא שייך למטוס שנעלם", הוסיף השר שקיבל את המידע בפתק לאחר שבמהלך מסיבת העיתונאים התקבלה שיחת טלפון מבייג'ינג עם המידע המרעיש.

לפי המידע החדש, החפצים נמצאו במרחק של 120 קילומטרים מהמקום שבו נמצאו השברים הקודמים שאותרו על ידי אוסטרליה. החדשות הרעות לצוותי החיפוש הן שסופת ציקלון מתקרבת לאזור - מה שיקשה על החיפושים ובדיקת החפצים החדשים שנמצאו צפים על פני המים.

מפת החיפושים (AP)

"החלקים שמצאה אוסטרליה שקעו בים"

הבוקר הודיעה ממשלת הודו לרשויות במלזיה החוקרות את ההיעלמות, כי המטוס המדובר לא חג בשטחה האווירי של הודו - מה שמאשש את הסברה לפיה המטוס דווקא פנה דרומה - לעבר האוקיינוס ההודי - ולא צפונה, לכיוון אסיה.

אמש הודיע סגן ראש הממשלה האוסטרלי, ווארן טרוס, כי ייתכן שהחפצים בתצלומי הלווין של אוסטרליה, שעוררו תקווה לפתרון התעלומה, כבר שקעו במים. תמונות הלווין צולמו ביום ראשון, וטרוס טען כי "יכול להיות שמשהו שצף במים לפני זמן כה רב כבר לא צף, אלא שקע לקרקעית". טרוס הדגיש כי החיפושים יימשכו עוד יום אחד לפחות בשלב הזה וכי ככל הנראה הם אינם שייכים למטוס הנעלם.

החיפושים, שנערכים "בנקודה הכי פחות נגישה בכדור הארץ", לדברי ראש הממשלה האוסטרלי טוני אבוט, מרוחקים מאוד מאוסטרליה - המטוסים צריכים לטוס ארבע שעות לכל כיוון, ועל כן כל מטוס יכול לפעול ולסייר באזור במשך כשעתיים בלבד, בשל צריכת הדלק הגבוהה.