כוחות רוסיים הסתערו על בסיס אוקראיני בקרים

יממה לאחר שתהליך הסיפוח של חצי האי קרים לרוסיה הושלם, פרצו חיילים פרו-רוסים לבסיס של חיל האוויר האוקראיני סמוך לעיר סבסטופול בחצי האי. על פי הדיווח, החיילים הרוסים הציבו לאוקראינים שעה להיכנע, ואז פשטו על הבסיס

כוחות רוסיים בחצי האי קרים הסתערו היום (שבת) על בסיס של חיל האוויר האוקראיני סמוך לעיר סבסטופול, לאחר שהציבו אולטימטום לחיילים המוצבים בו להיכנע. על פי מפקד הכוחות האוקראינים בבסיס, הרוסים הקציבו שעה לחיילים להיכנע ואחרי שהזמן עבר פרצו למתחם. המפקד האוקראיני דיווח כי נלקח לחקירה על ידי הרוסים. בנוסף, דווח כי חייל אוקראיני נפצע במהלך הפריצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החיילים הרוסים הקיפו את הבסיס שלנו ואמרו לנו שיש לנו שעה להיכנע", אמר אולג פודובלוב, המפקד האוקראיני בבסיס - לפני ההסתערות. "אנחנו לא מתכוונים ללכת לשום מקום". על פי דיווחים המגיעים מהבסיס, החיילים הרוסים ירו באוויר לאות אזהרה ועשו שימוש ברימוני הלם.

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי הכוחות הרוסיים עצרו את החיילים האוקראינים, שאולצו להתפרק מנשקם ולעמוד עם גבם לחיילים הרוסיים בטרם נכבלו.

אתמול חתם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על צו הסיפוח של חצי האי קרים ובכך השלים את הליך צירופו לפדרציה הרוסית. בתוך כך, האיחוד האירופי הודיע על סנקציות נוספות על מקורבים לנשיא פוטין ובהם גם סגן ראש ממשלת רוסיה דמיטרי רוגוזין ושניים מעוזריו של פוטין עצמו. במסגרת העיצומים החדשים יחולו הקפאת הנכסים במדינות האיחוד ואיסור כניסה לכל מדינות איחוד אירופה.

למהלך החתימה על צווי הסיפוח קדמה הסכמה פה אחד של הבית העליון בפרלמנט הרוסי, שהתקבלה שעות ספורות לאחר הצהרת אובמה על הסנקציות שיורחבו על המערכת הכלכלית של רוסיה ועל בכיריה.