טוויטר נחסם לשימוש בטורקיה

שעות ספורות לאחר שהצהיר ראש הממשלה הטורקי ארדואן כי השימוש ברשת החברתית טוויטר ייחסם במדינתו, הוא מקיים. החל מהשעה חצות נחסמה הכניסה לטוויטר בטורקיה כליל, כך דיווח העיתון הטורקי "הורייאט דיילי ניוז"

ארדואן איים וקיים. ארכיון (AP)

טורקיה חסמה הלילה (ו') את השימוש ברשת החברתית טוויטר, כך דיווח העיתון הטורקי "הורייאט דיילי ניוז". החסימה נכנסה לתוקף שעות בלבד לאחר שראש הממשלה הטורקי רג'יפ טאיפ ארדואן איים להוציא לפועל חסימה כוללת של הרשת החברתית במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לנו צו בית משפט, אנחנו נבער את השימוש בטוויטר", אמר ארדואן בנאום שקיים אתמול, עשרה ימים לפני הבחירות במדינה. "לא אכפת לי מה יגידו בקהילה הבין לאומית. כולם יכירו בכוחה של הרפובליקה הטורקית".

לאחר הצהרתו של ארדואן, יועץ התקשורת שלו ניסה לספק את הגיבוי המשפטי לדברים. הוא סיפר לאמצעי התקשורת כי טוויטר "מתעלמת" מצו בית משפט החוסם שימוש והפצה של חלק מהתכנים המועברים ברשת. "כל עוד טוויטר תמשיך להתעלם מצו בית המשפט, ייתכן ולא תהיה ברירה לחסום את השימוש", אמר היועץ בהצהרה ששחרר.

הטורקים כבר לא יכולים לצייץ (רויטרס)

מטוויטר עצמה נמסר לאחר קבלת הדיווח, כי הם בודקים האם אכן נחסם השימוש בטורקיה. בינתיים הם המליצו לגולשים הטורקים לנסות לשלוח ציוצים באמצעות הטלפונים הניידים ולא ממחשבים שם החסימה כנראה עדיין לא נכנסה לתוקף מלא.