סוף לתעלומת המזל"טים בפריז?

משטרת צרפת עצרה שלושה עיתונאים מרשת אל-ג'זירה בחשד שהטיסו מזל"טים בשבוע האחרון מעל שמי הבירה. הם נתפסו כשהם מטיסים ומצלמים כלי טיס זעיר בפארק ציבורי במערב פריז. כעת נבדק הקשר בינם לבין שורת התקריות המטרידות

דרמה בפריז, ארכיון (רויטרס)

שלושה עיתונאים מרשת אל-ג'זירה הקטארית נעצרו היום (רביעי) בחשד שהיו אחראים להטסת המזל"טים ברחבי העיר במהלך השבוע האחרון - כך חשפה דוברת משרד התובע בבירה פאריז. בכך שמו הרשויות בצרפת סוף לתעלומה שהסעירה את תושבי המדינה בשבוע האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי משרד התובע, העיתונאים נעצרו בשעה שהטיסו את אחד המטוסים הזעירים סמוך לפארק ציבורי במערב עיר הבירה. אחד מהם נצפה כשהוא אחראי לתפעול כלי הטיס הזעיר, בעוד האחר מצלם את המתרחש.

הרשויות אמנם לא קבעו בוודאות אם יש קשר בין הטיסה שנתפסה לבין הטיסות האחרונות שנצפו בשמי המדינה, אך קיים חשד סביר כי הם האחראים לכך. גם במשרדי רשת הטלוויזיה אישרו כי השלושה נעצרו אך סירבו לחשוף פרטים נוספים באשר לסיבה לכך.

האבטחה בעיר תוגברה, ארכיון (רויטרס)

כבר בתחילת השבוע החלו הרשויות בצרפת לנסות ולאתר את מפעילי המזל"טים שנצפו מתעופפים מעל כמה מאתרי הדגל של הבירה, בהם מגדל אייפל. על פי החשד כלי הטיס נראו גם מעל שגרירות ארצות הברית ובניינים מאובטחים נוספים.

על פי התקשורת בצרפת, השימוש במטוסים זעירים המופעלים באמצעות שלטים רחוקים הוא פופולארי מאוד במדינה, על אף שמדובר בעבירה על החוק. בחודשים האחרונים עלה החשש כי כלי הטיס, שבמקרים רבים מצויידים במצלמות, מופעלים גם למטרות מעקב. כעת נחקרים שלושת העיתונאים, על מנת לנסות ולברר מה היה המניע לפעילותם.