חשד: "דאע"ש תכנן לחטוף מטוס בארה"ב"

הרשויות בארצות הברית עצרו שלושה בני אדם בחשד שהתכוונו לנסוע לסוריה ולהצטרף לשורות הארגון האסלאמי. מחקירתם עולה כי שניים מהם אף תכננו לבצע פיגועים על אדמת ארה"ב אם לא יצליחו לצאת מהמדינה. אחד מהם תכנן לחטוף מטוס ואחר הביע נכונות להתנקש בחייו של הנשיא אובמה

"דאע"ש תכנן לחטוף מטוס בארה"ב" (רויטרס)

הבולשת האמריקנית (FBI) עצרה בניו יורק ובפלורידה שלושה בני אדם בחשד שהתכוונו להצטרף לאנשי דאע"ש בסוריה. אחד מהחשודים סיפר לחוקריו כי תכנן לחטוף היום (רביעי) מטוס ולהנחית אותו בסוריה או בעירק - "כדי שהמדינה האסלאמית תרוויח מטוס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהפרטים עולה עוד כי חשוד נוסף הביע נכונות להתנקש בחייו של נשיא ארצות הברית אובמה. "האם אפשרי להקדיש את חיינו ולהפוך לשאהידים בעודנו בארצות הברית?", פרסם החשוד, אזרח אוזבקיסטן בן 24, באתר אינטרנט. "אני מתכוון לירות באובמה ואז לירות בעצמנו".

אנשי דאע"ש בסוריה (טוויטר)

על פי החשד תכננו השלושה להוציא לפועל פיגועים על אדמת ארצות הברית אם לא יצליחו להצטרף לאנשי דאע"ש בסוריה. באוגוסט 2014 הצליחו סוכני FBI להקליט את אחד החשודים, אזרח קזחסטן בן 19, כשהוא מספר על תכניתו לירות בשוטרים. "נקנה אקדח ונירה בקצין משטרה, בום", אמר החשוד בהקלטה. "אחר כך ניקח את הנשק והתחמושת שלו ונעשה את אותו הדבר עם שוטרים אחרים. ואז נלך למטה ה-FBI ונחסל סוכנים".

החשוד שהוקלט נעצר מוקדם יותר היום בנמל התעופה קנדי בניו יורק בדרכו לעלות למטוס לטורקיה. על פי החשד התכוון החשוד להמשיך מטורקיה לסוריה ולהצטרף לאנשי דאע"ש. חשוד נוסף התכוון לטוס לאיסטנבול בחודש הבא ונעצר בברוקלין. חשוד שלישי, אזרח אוזבקי בן 30, נעצר בפלורידה בחשד שסייע לממן את תכניות השניים.