אוסטרליה: "מצאנו חלקים שאולי שייכים למטוס המלזי"

האם התעלומה סוף סוף בדרך לפיתרון? ראש ממשלת אוסטרליה הודיע כי לוויינים הבחינו בדרום האוקיינוס ההודי בשני חלקים שאולי שייכים למטוס המלזי שנעדר זה היום ה-13. מטוסים כבר בדרך למקום בו על פי החשד אותרו החלקים. מלזיה אישרה: "יש קצה חוט"

ראש ממשלת אוסטרליה טוני אבוט הודיע כי צילומי לוויין איתרו שני חלקים שייתכן ששייכים למטוס המלזי הנעדר. "קיבלנו מידע חדש ואמין, החלקים נמצאים בדרום האוקיינוס ההודי", אמר אבוט לפרלמנט של אוסטרליה. הוא הודיע כי מטוסי חיל האוויר האוסטרלי יצאו למקום בו על פי החשד אותרו החלקים, וכי הם יגיעו לשם היום (ה') אחר הצהריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מלזיה אישרה את הדיווח האוסטרלי. שר התחבורה המלזי הישמודין חוסיין, שמעדכן מדי יום על התקדמות החיפושים, מסר כי אכן "יש קצה חוט חדש בחיפושים אחר המטוס". ראש ממשלת אוסטרליה עדכן את ראש ממשלת מלזיה בממצאים, שהתגלו כבר לפני ארבעה ימים, אך לדברי אבוט - ניתוחם דרש זמן. 

לאחר ההודעה, החלו בני משפחותיהם של הנוסעים המלזים להתפלל בנמל התעופה של קואלה לומפור. כוחות משטרה ואמבולנסים הגיעו לבית המלון בו שוהות המשפחות, אולי כדי להכין אותן לבשורות המרות שיגיעו.

ממשלת אוסטרליה דיווחה כי החלקים שאיתרו הלוויינים שלה ואולי שייכים למטוס המלזי נמצאו במרחק לא רב זה מזה, כ-2,500 קילומטרים דרום מערבית לעיר פרת', הרחק מכל מקום יישוב ובמרחק עצום ממסלולו המקורי של המטוס.  מדובר באזור שבשל זרמי ים מנקז אליו פסולת רבה מכל האוקיינוס. אורכו של החלק הגדול יותר שנמצא הוא 24 מטרים. 

מוקדם יותר דיווחה רשת CNN כי שטח החיפושים אחר המטוס המלזי הנעדר צומצם בחצי, וכעת מתמקדים החיפושים בחלקו הדרומי של האוקיינוס ההודי, שם, על כך מצביעות כל הראיות, ככל הנראה התרסק המטוס. גם אם וכאשר יימצא שם המטוס, עדיין יש להסביר מדוע טס דרומה, בניגוד למסלול טיסתו המקורי צפונה לכיוון לסין.

גם לאחר צמצום שטח החיפושים, עדיין מדובר באזור עצום שגודלו 4.5 מיליון קילומטרים רבועים - יותר מפי 200 משטחה של מדינת ישראל. כעת יותר מ-60 ספינות ו-50 מטוסים מחפשים אחר הבואינג 777 שנעדר מזה שבועיים, עם 239 בני האדם שהיו בו.