צומצם שטח החיפוש אחר המטוס המלזי

שבועיים להיעלמותו של המטוס המלזי, הרשויות החליטו למקד את החיפושים באזור שמדרום לאיי אנדמן וסרי לנקה, באוקיינוס ההודי. מדובר באזור מרוחק מאוד, בלי נתיבי אוויר או שיט משמעותיים שעוברים בו. בכיר אמריקני שמעורה בחיפוש אחר המטוס אמר כי מדובר בפרויקט מסובך מאוד, במים עמוקים, שייקח זמן רב

החיפוש אחר המטוס, השבוע (AP)

שטח החיפושים אחר המטוס המלזי הנעדר צומצם בחצי, וכעת מתמקדים החיפושים בחלקו הדרומי של האוקיינוס ההודי. במקביל, אמר בכיר אמריקני כי מדובר בחיפוש מורכב ביותר, בשטח גדול ונידח מאוד: "החיפושים יקחו שבועות, לא ימים", מדווחת רשת CNN.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החיפושים ביבשה אחר המטוס הנעדר הופחתו מאוד, וכעת הסברה היא כי המטוס המשיך לנוע דרומה לאחר שחצה איי אנדמן, והמשיך בטיסה דרומה עוד מספר שעות לפחות. "מדובר באזור שנמצא מחוץ לנתיבי השיט הרגילים של אוניות סוחר, ומחוץ לנתיבי הטיס האזרחיים. יש בו רק מעט סירות דיג, ואין בו איים", הוסיף הבכיר האמריקני שהוצג כאדם שמעורה בחקירת היעלמות המטוס.

גם לאחר צמצום שטח החיפושים, עדיין מדובר באזור עצום שגודלו 4.5 מיליון קילומטרים רבועים - יותר מפי 200 משטחה של מדינת ישראל. כעת יותר מ-60 ספינות ו-50 מטוסים מחפשים אחר הבואינג 777 שנעדר מזה שבועיים, עם 239 בני האדם שהיו על סיפונו.

במקביל, אמר נשיא ארה"ב ברק אובמה בראיון לתחנת רדיו בטקסס כי ארה"ב רואה את החיפושים אחר המטוס הנעדר בעדיפות עליונה: "אנו משקיעים את כל המאמצים הנחוצים בחיפושים אחריו", אמר הנשיא. המטוס הנעדר הוא מתוצרת ארה"ב, ולכן יש לרשויות האמריקניות אינטרס עליון לגלות מה עלה בגורלו.