רוסיה מאיימת: נשנה עמדתנו לגבי אירן בשל הסנקציות

הסנקציות שהטילו ארצות הברית והאיחוד האירופי על אישים רוסים מובילה למתיחות שיא בין מוסקבה לבין המערב. סגן שר החוץ הרוסי איים כי בשל הצעדים הננקטים נגדה, עשויה מוסקבה לשנות את עמדתה בנוגע לשיחות הגרעין עם אירן

פוטין ורוחאני (רויטרס)

המתיחות בין רוסיה לבין המערב בנוגע למשבר באוקראינה עולה מדרגה: סגן שר החוץ הרוסי, סרגיי רייבקוב, איים הערב (ד') כי מוסקבה עשויה לשנות את עמדתה בנוגע לשיחות הגרעין עם אירן בשל הסנקציות שהוטלו עליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדבריו של סגן השר הרוסי, שצוטטו בסוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס", רוסיה העדיפה להימנע משימוש בשיחות הגרעין עם אירן על מנת "להעלות את ההימור", אך היא עלולה לעשות זאת בתגובה לצעדים שנקטו ארצות הברית והאיחוד האירופי.

שיחות הגרעין בז'נבה (רויטרס)

"אנו שוקלים מגוון רחב של תגובות", הוסיף רייבקוב. "הן עשויות להיות זהות לצעדים שנקטו האמריקנים והאירופאים. ישנה גם אפשרות להגיב בצורה לא סימטרית. בוא נאמר שהכוונה היא לצעדים שוושינגטון תבחין בהן היטב", איים.

אתמול הכריז רשמית נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על צירופו של חצי האי קרים לפדרציה הרוסית. "השותפות שלנו מהמערב, בהנהגת ארצות הברית, מעדיפות שלא לפעול על פי החוק הבינלאומי אלא על פי חוק הנשק", תקף פוטין בחריפות את הביקורת על משאל העם בקרים.

החגיגות בחצי האי קרים (AP)

"הם פועלים מתוך תחושה שהם הנבחרים ומאמינים כי ביכולתם להחליט על גורל העולם, שרק הם יכולים להיות צודקים", הוסיף הנשיא הרוסי. "לנושא חצי האי קרים חשיבות היסטורית עבורנו. משאל העם בחצי האי נערך בהתאם להליכים הדמוקרטיים ולנורמות משפטיות בינלאומיות".

בעקבות ההכרזה על סיפוח חצי האי, הוחלט להשעות את פעילותה של רוסיה במסגרת ארגון G8. במקביל הכריזו ארצות הברית והאיחוד האירופי על הטלת סנקציות על שורה של גורמים רשמיים ברוסיה ובאוקראינה.