פדופיל מסוכן אחראי להיעלמות מדלן מקאן?

כיוון חקירה חדש עשוי לשפוך אור על גורלה של הילדה הנעדרת: המשטרה הבריטית חושדת כי פדופיל מסוכן שנהג להיכנס לבתי נופש בעיירת הנופש בפורטוגל קשור למעשה. "איש עדיין לא הואשם", הבהיר החוקר הבריטי

מה עלה בגורלה? מדלן (רויטרס)

משטרת פורטוגל מחפשת כבר יותר משש שנים את מדלן מקאן, הילדה הבריטית שנעלמה מבית הנופש של הוריה וגרמה לעולם כולו לתהות מה עלה בגורלה. פעמים רבות היה נדמה שהחוקרים, חלקם מהמשטרה הבריטית, חלקם חוקרים פרטיים שנשכרו על ידי בני הזוג וחלקם בלשים מפורטוגל, הצליחו לעלות על קצה חוט אבל דבר לא קרה, ההורים או הציבור לא גילו זכר לילדה שנעלמה ב-2007. עכשיו אולי יש קצה חוט.

המשטרה הפורטוגלית טענה היום שעלתה על כיוון חקירה חדש: פדופיל שאחראי להתעללות מינית בחמש ילדות אחרות בפורטוגל, ואולי אחראי גם להיעלמותה של הילדה הבריטית. על פי הפרסומים, החוקרים זיהו סדרה של 12 פשעים שנעשו בין השנים 2004-2010 בהם גבר נכנס לווילות באתרי נופש באזור אלגארבה - האזור שבו נעלמה מדלן במערב פורטוגל.

בארבעה מקרים, בין השנים 2004-2006, הטריד מינית החשוד חמש ילדות בנות שבע עד עשר במיטתן. המקרים לא זהים לחלוטין, אבל על פי החקירה - ניתן למצוא דמיון רב לסיפור ההיעלמות שמרתק את העולם כבר שש שנים. ברוב המקרים לא היו סימני פריצה, לא נגנב דבר והמטריד נכנס לבתים בין השעות שתיים בלילה לחמש אחר הצהריים.

מתוך 12 המקרים, ארבעה נערכו בכפר הנופש קרבויירו, שישה בווילה דה פרה ועוד שניים בפראיה דה לוז. "אנו צריכים לקבוע את זהותו של המטריד", אמר אנדי רדווד, חוקר בריטי שמשתתף בחקירה. "ההאשמות האלה מאוד חמורות ורציניות. איש לא הואשם עדיין בנושא, אנחנו עדיין צריכים לוודא שהאירועים האלה קשורים להיעלמות מדלן מקאן".

על פי הפרסומים בחודש אוקטובר האחרון נחשף מידע שהוביל את החוקרים למסקנה שמדובר במטריד אחד: החשוד מתואר בגבר בעל גוון עור שחום, שיער שחור קצר, דובר אנגלית עם מבטא, קולו נמוך והוא מדבר לאט. במספר פעמים ראו אותו לובש חולצה אדומה ארוכה עם ציור של עיגול לבן.

לא ברור עד כמה המידע החדש יסייע להביא לפתרון התעלומה, אך בבריטניה ממשיכים לקוות לזיק של תקווה.