"איפה אהובי? עברו כבר 12 ימים"

הגעגוע, הדאגה, התסכול והזעם של בני משפחות נוסעי המטוס המלזי שנעלם התפרצו מול בכירי החברה והתקשורת. אמו של נוסע פרצה בבכי וזעקה: "איפה בני? למה אני לא מקבלת תשובות?" וגם בתדרוך היומי לא חידשו הרבה

העולם ממשיך לעקוב בדאגה ובעניין יוצא דופן אחר הטיסה המלזית הנעדרת וגורל הנוסעים ואנשי הצוות שעליה. מהמדינה בדרום מזרח אסיה ממשיכות לזרום תמונות קורעות לב של קרובי המשפחה שנותרו ללא מענה וללא תנאים ראויים, זה היום ה-12.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר התחבורה המלזי כינס גם היום, כבכל יום, מסיבת עיתונאים בבירה קואלה לומפור שבה השאיר - במה שהפך להיות ריטואל קבוע - יותר שאלות מתשובות. על פי העדכון האחרון החיפושים מתרכזים באוקיאנוס ההודי הדרומי. לדבריו, הדיווחים לפיהם המטוס הגיע לאיים המלדיביים, אינם נכונים.

גם ברשת CNN נמשכים הדיווחים הסותרים והבדיקות - למי מאנשי הצוות היה אינטרס או תכנית לחטוף את המטוס. ברשת האמריקנית מדווחים שכמה קבצים נמחקו מסימולטור הטיסה, קבצים שעשויים להוות הוכחה לתכנון מוקדם של חטיפת המטוס.

הלם בקרב המשפחות (רויטרס)

אבל תשובות של ממש אין לשר התחבורה המלזי האומלל או לכלי התקשורת המקומיים. בקהל בקואלה לומפור מלבד עיתונאים היו גם בני המשפחות של הנוסעים ואנשי הצוות שנמצאים במצב רגשי קשה במיוחד. אחרי שבוע וחצי של המתנה לתשובות, של צער ובלבול, הם נשברים מול המצלמות ולא מצליחים לעצור את הדמעות.

"אנחנו לא יודעים עד מתי נחכה, עברו כבר 12 ימים, אהובי...אני לא יודעת איפה אהובי...כבר 12 ימים, איפה הבן שלי? למה אני לא מקבלת תשובות?", זעקה אם מתוסכלת של אחד הנוסעים שהיו במטוס.

בן משפחה אחר, מאופק יותר אך חריף לא פחות, אמר: "בכל יום אני מתמודד עם התשובות המשעממות שלכם. אני עומד מולכם בכל יום, נמאס לי מזה, אני יודע שאתם יודעים שאין לנו מה לעשות מלבד להביע את הזעם שלנו ולבכות. אנו לא יכולים לעשות כלום ואתם לא עושים דבר מלבד לשקר ולהונות. אתם פושעים".

התעלומה נמשכת (רויטרס)

חלק מהמשפחות התארגנו יחדיו, אמש הם איימו בשביתת רעב בגלל הבלבול, איום שכנראה לא ריגש את הרשויות במלזיה שעדיין לא מטפלות כראוי באנשים שנמצאים באחת מנקודות השפל של חייהם. "אנשי חברת התעופה של מלזיה אמרו שיארגנו תנאי לינה למשפחות, אבל לא סיפקו כלום, אין לנו איפה להיות, אתם מבינים?", שואלת אחת הנשים במקום.

"בנו, בני המשפחה, מתרכז הרבה מאוד זעם נגד הרשויות במלזיה, חברת התעופה המלזית והממשל", הוסיפה האישה שטענה כי זרם המידע השגוי גורם לטלטה מיותרת בקרב בני המשפחות. "כמו שניתן לראות, בימים האחרונים הממשל המקומי פרסם מידע ואז הכחיש אותו. המידע לא היה הגיוני, במה שנוגע לממשל הסיני , אנחנו די מרוצים".