גורם בממשלת תאילנד: "מישהו הסיט את המטוס המלזי ממסלולו בכוונה"

האם המטוס המלזי הנעלם הוסט ממסלולו במזיד? כך לפחות טען אמש גורם בממשלת תאילנד, שחוקרת אף היא את ההיעלמות המסתורית. לדבריו, "מישהו דאג לבצע פנייה חדה מערבה אחרי שהמטוס נעלם". אמש טען דובר חיל האוויר התאילנדי שמכ"ם צבאי זיהה את טיסה MH370 שנעלמה

המטוס הוסט ממסלולו בכוונה? (AP)

מישהו הזיז את המטוס ממסלולו: 12 יום אחרי ההיעלמות - והתיאוריות השונות אודות מה שאולי קרה לטיסת "מלזיה איירליינס" 370 ממשיכות להיות הבסיס היחידי למידע חדש בפרשה המסתורית. ממידע חדש שמסר אמש גורם בממשלת תאילנד, מתחזקת ההערכה לפיה המטוס הוסט ממסלולו דקות לאחר ההיעלמות - וכי הדבר לא היה מקרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגורם אמר הלילה לרשת CNN האמריקנית כי לאחר שניתק הקשר עם המטוס, הוא ביצע פנייה חדה מערבה, לכיוון האוקיינוס ההודי, וכי נראה שמישהו מתוך תא הטייס גרם לו לסטות ממסלולו במכוון.

עם זאת, מציין אותו גורם בממשל התאילנדי, כי לא ברור אם הנתונים להסטת המטוס ממסלולו הוזנו למחשב בזמן שהמטוס שהה באוויר או במהלך ההכנות לטיסה מקואלה לומפור לבייג'ינג, עליה היו 239 נוסעים ואנשי צוות שעדיין לא ידוע מה עלה בגורלם.

אמש דווח ברשת NBC כי הזנת שינוי כיוון הטיסה בוצעה לפחות 12 דקות לפני שטייס המשנה הכריז ברשת הקשר: "הכל בסדר, לילה טוב".

מכ"ם תאילנדי זיהה את המטוס הנעלם?

החיפושים עדיין נמשכים. ארכיון (רויטרס)
אמש טען צבא תאילנד כי מכ"ם במדינה הצליח לזהות מטוס שעשוי להיות המטוס המלזי. על פי דיווחים בסוכנויות הידיעות, זיהה הצבא שדר ממטוס על מערכות המכ"ם שלו כמה דקות אחרי שטיסה MH370 נעלמה מהמסכים. לדברי הממלכה, המידע לא נמסר מוקדם יותר משום ש"איש לא ביקש אותו. כל מה שלא מאיים עלינו לא מקבל תשומת לב או תגובה".

דובר חיל האוויר התאילנדי, מרשל מונול סוצ'וקורן, אמר כי השדר התגלה הרחק ממסלולה המשוער של הטיסה, אך בסמוך למצרי מלאקה - שם זיהה גם הלווין המלזי את המטוס ב-8 במרס. יחד עם זאת, מדגישים בתאילנד כי הם אינם בטוחים במאת האחוזים כי כלי הטיס שזוהה הוא אכן טיסה MH370.