אירן: כך נפציץ נושאת מטוסים אמריקנית

ברפובליקה האסלאמית פתחו בתרגיל "הנביא הגדול 9", שבמסגרתו הותקף דגם של ספינת קרב. מפקד חיל הים של משמרות המהפכה: "ביכולתנו להשמיד נושאת מטוסים אמריקנית ב-50 שניות"

"משחקי מלחמה" אירניים במצרי הורמוז: הרפובליקה האסלאמית שיגרה היום (רביעי) טילים בליסטיים ודימתה תקיפת נושאת מטוסים אמריקנית כחלק מתרגיל "הנביא הגדול 9" שהיא עורכת. בתמונות שפורסמו בכלי תקשורת באירן נראה מספר גדול של ספינות תותחים שמפציצות את ספינת הדמה האמריקנית שנבנתה במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, התמרון האירני כלל גם "סירות מרוץ מצוידות בראדארים ימיים ומערכות תקשורת מתקדמות, טילי שיוט בעלי טווח של עד 25 קילומטרים, טילים נגד ספינות, מערכות נשק ימיות מסוג "טורפדו", מוקשים ימיים, מכונות ירייה וטילי קרקע אוויר".

נערכים? הנשיא רוחאני (AP)

"ביכולתנו להשמיד נושאת מטוסים אמריקנית ב-50 שניות", אמר אדמירל עלי פדאווי, מפקד חיל הים של משמרות המהפכה. בטקס לציון התרגיל הצבאי אמר הבכיר האירני עלי לריג'ני כי אירן "הגדילה את התקציב לכוחות ההגנה כדי להבטיח את יציבות הביטחון באזור".

על פי מינהל האנרגיה האמריקני, 30% מהנפט שנסחר דרך הים עובר במצרי הורמוז. בכירים אמריקנים הביעו בעבר דאגה מכך שהרפובליקה האסלאמית תנסה לשבש את מעבר הנפט ואף לתקוף ספינות קרב אמריקניות שמפטרלות במפרץ הפרסי.