אובמה הטיל סנקציות על רוסיה: "אם מוסקבה תמשיך, נבודד אותה"

איסורי כניסה והקפאת נכסים למקורבי פוטין – זו התגובה של ארה"ב ואירופה להחלטת תושבי חבל המריבה בקרים להסתפח למוסקבה. על כוונת הסנקציות: גם הנשיא המודח ינוקוביץ'. נשיא ארה"ב במסיבת עיתונאים: "אם רוסיה תמשיך - נמשיך עם עוד סנקציות". בתוך כך, אוקראינה הודיעה כי היא מושכת את השגריר ממוסקבה

אחרי שמוסקבה אישרה את משאל העם וסיפוחה של קרים, חבל מריבה שמטיל על אירופה את הצל הכבד ביותר מאז נפילת הגוש הסובייטי - הטיל היום (ב') נשיא ארה"ב ברק אובמה סנקציות על רוסיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מפעיל סנקציות נגד גורמים רשמיים ברוסיה , אנשים שתמכו בגורמים בממשל הרוסי, אם רוסיה תמשיך בפעולותיה - נמשיך עם עוד סנקציות", אמר נשיא ארה"ב במסיבת עיתונאים.

הוא הבהיר כי אם רוסיה תמשיך בדרכה מול אוקראינה הבידוד יילך ויעמיק. "אנו נמשיך לפעול לבידודה של רוסיה מבחינה כלכלית ומדינית אם רוסיה תעמיק את המשבר", קרא . "זה תלוי בה אם להחריף את המשבר או להרגיע אותו, להסיג את הכוחות שלה ולתת לאוקראינה זכות על שטחיה".

סנקציות על מקורבים. פוטין (רויטרס)

סנקציות גם מכיוון אירופה

הסנקציות הופעלו נגד שבעה גורמים המקורבים לממשל הרוסי, ובהן איסורי כניסה לארה"ב ואירופה והקפאת נכסים של גורמים רוסיים, וגם ארבעה אזרחים אוקראינים.

גם משרד האוצר האמריקני מפעיל סנקציות נגד גורמים בסכסוך , כולל הנשיא שהודח ויקטור ינוקוביץ', ועוד שני מנהיגים של קבוצות פרו רוסיות בחצי האי קרים.

שרי החוץ של האיחוד האירופי הצטרפו לעיצומים והסכימו להפעיל סנקציות שכוללות מניעת אשרות כניסה, והקפאת נכסים של 21 גורמים רשמיים ברוסיה ואוקראינה. לדברי שר החוץ הלטבי, 28 שרי החוץ של האיחוד האירופי בתום ישיבה מיוחדת.

הממשל בקייב מגיב אף הוא להתפתחויות ואחרי הטלת הסנקציות הודיע, כי אוקראינה מושכת את השגריר שלה ממוסקבה.