תעלומת המטוס נמשכת: טייס המשנה מעורב בחטיפה?

חברת התעופה המלזית חשפה שהמילים האחרונות שנשמעו מהמטוס, "הכל בסדר, לילה טוב", נאמרו ע"י טייס המשנה ולא הקברניט. הן נאמרו אחרי שחלק ממערכות הניווט של המטוס הפסיקו לפעול. וגם: התעלומה - דקה אחרי דקה‎

החיפושים בעיצומם (רויטרס)

גובר החשד כי מי שאחראי להיעלמות המטוס המלזי ובו 239 נוסעים הוא לא אחר מטייס המשנה פאריק עבדל חאמיד. על פי החשד, הוא זה שאמר את המילים האחרונות: "הכל בסדר, לילה טוב", לפני שהקשר האחרון עם המטוס נותק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

עם זאת, טרם ברור מתי בדיוק כובתה מערכת הקשר במטוס, אולם ידוע כי בזמן שנאמרו אותן מילים, מישהו כבר החל לפרק את מערכת הניווט של המטוס, ככל הנראה כדי שהוא לא יימצא.

הטייסים (CNN)

ובינתיים, כשסימני השאלה נמשכים, סוכנות הידיעות רויטרס מנסה היום לעשות סדר בלוח הזמנים של המטוס שנעלם ממסכי המכ"ם, במהלך הטיסה מקואלה לאמפור לבייג'ין ביום שבת, 8 במרס, לפני תשעה ימים.

לוח הזמנים של המטוס שאבד:

00:41 טיסה MH370 של Malaysia Airlines ממריאה מנמל התעופה המרכזי של קואלה לאמפור, היא מתוכננת לנחות בבייג'ין ב-06:30 באותו היום.

01:07 אחרי ההמראה, המטוס שולח את ציון המיקום האחרון שלו, עדכון שמספק לרשויות נתונים.

01:19 טייס המשנה פאריק עבדל חאמיד היה זה שאמר "הכל בסדר, לילה טוב" למגדל הפיקוח במלזיה אחרי שמערכות האיתור כובו. אלה היו המילים האחרונות שהתקבלו מהטיסה.

01:21 המטוס נעלם מעין שירותי התעופה, המערכת שמתקשרת עם המערכות האזרחיות - כובתה. רשות התעופה הוויטנאמית טוענת שהמטוס לא יצר איתם קשר, כפי שנקבע בנוהל, עם נמל התעופה בעיר הו צ'י מין , במלזיה מאמינים שמשהו כיבה את המערכות בכוונה והפנה את המטוס מערבה בחדות.  

02:15 מערכת המכ"ם של צבא מלזיה מזהה את טיסה MH370 סמוך למיצרי מאלאקה - מאות קילומטרים מהמסלול שנקבע.

08:11 על פי נתוני לווין, המטוס היה יכול היה לפנות בשלב זה לכיוון צפון - למרחב שבין תאילנד לקזחסטאן או דרומה - לאינדונזיה או מקומות אחרים לאורכו של האוקיאנוס ההודי - אחד האזורים הנידחים בעולם.

"רימו אותנו ועיכבו את החיפושים"

מאות קרובי משפחה של נוסעי הטיסה יושבים בבית מלון בבייג'ין במשך יותר משבוע, מחכים למידע על מקום הימצאם של יקיריהם. כשני שלישים מ-239 הנוסעים בטיסה של "מלזיה איירליינס" הם סינים.

"החיפושים היו אמורים להיות בצד המערבי, אבל חיפשתם בצד המזרחי", אמר וון הסיני, שבנו היה על המטוס הנעלם. "אם נקטתם בכל האמצעים בשביל לחפש, גם באמצעות לוויינים, אז אני חושב שהייתם אמורים להסיק את המסקנות הללו הרבה יותר מוקדם. עכשיו זה הפך להרבה יותר מסובך, נכון? יש בלגאן גדול. מי יעז עכשיו לעלות על טיסות של מדינה כזו? מי יעז לעשות עסקים עם מדינה כזו?".

"מלזיה דיברה שטויות ושיקרה, מה שעיכב את החיפושים לשמונה ימים", הוא הוסיף. "אנחנו רוצים הסבר לזה. זה שונה לגמרי מהתרסקות מטוס או מתקלה. הם רימו אותנו והפכו את האסון לגדול יותר. ניתן היה לאתר את המטוס כבר מזמן, אבל עכשיו, אם לא יצליחו לאתר אותו או אם יקרה משהו - זו בעיה של הממשלה".

גם משרד החוץ הסיני התבטא באופן רשמי בנושא, והביע ביקורת מרומזת כלפי מלזיה. "מלזיה חייבת להרחיב באופן מיידי את היקף החיפושים אחר המטוס שנעלם". בתוך כך, נפגש היום שגריר סין במלזיה עם שר החוץ המלזי.

האם המטוס חמק מהמכ"מים? (AP)

ה"חמקן" המלזי?

על פי דיוווח באתר חדשות מלזי הלילה, חברה התעופה טוענת כי המטוס ביצע "מיסוך" וטס בגובה נמוך של 1,500 מטרים - וכך הצליח לחמוק מהמכ"מים. מדובר בטכניקה צבאית של התחמקות ממטוסי אויב.

על פי דיווח ב"אינדיפנדנט", הרשויות במלזיה דרשו לאחרונה אישור דיפלומטי לחקור תיאוריה שלפיה הבואינג 777 שנעלם נחת בבסיסים שבשליטת הטליבאן בגבול אפגניסטן או בצפון מערב פקיסטן.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה הבוקר כי נפתחה חקירה גם בעניינו של מהנדס טיסה בן 29, שהיה על המטוס. המהנדס מוהד קאהירול אמרי סלמאט, כתב ברשת חברתית כי הוא עובד בשביל חברת תעופה פרטית.