כוח קומנדו אמריקני השתלט על ספינה חטופה

הפנטגון הודיע שכוח קומנדו של הצי האמריקני הצליח להשתלט על מכלית נפט שנחטפה על ידי שלושה חמושים לובים, לבקשת ממשלות לוב וקפריסין. החמושים נוטרלו ללא נפגעים. מדובר במיכלית שהפליגה תחת דגל צפון קוריאה מנמל מורדים בלוב

ספינת הצי האמריקני (רויטרס)

הצי בעקבות שייטת 13: הפנטגון הודיע היום שכוחות יחידת הקומנדו "אריות הים" של הצי האמריקני השתלט בים התיכון על מכלית הנפט "Morning Glory" שנחטפה על ידי שלושה חמושים לובים. על פי הדיווחים, איש לא נפגע בהשתלטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשת ABC דיווחה כי צוות הלוחמים של הצי האמריקני עלה על סיפון הספינה סמוך לקפריסין. אחרי שנטרלו את החמושים הלובים, צוות הלוחמים מסר את הספינה לכוח אמריקני שילווה אותה בחזרה לחופי לוב.

דובר הפנטגון, אדמירל ג'ון קירבי, ציין כי "איש לא נפגע הלילה כשכוח אמריקני, לבקשת הממשלות של קפריסין ולוב, תפס את השליטה על מכלית הנפט Morning Glory , כלי שייט שנחטף החודש על ידי חמושים לובים".

לוחמי הקומנדו עלו על המכלית מהמשחתת "רוזוולט" שלדברי קירבי "סיפקה תמיכת מסוקים, פיקדה ושלטה על המשימה". השבוע דווח שהספינה הפליגה תחת דגל צפון קוריאני ועליה 200 אלף חביות נפט. היא יצאה מנמל בלוב שנשלט בפועל על ידי המורדים.