יהודים הותקפו בדרך למסיבת פורים באוקראינה: "ניצלנו בנס"

בני זוג שצעדו ברחוב ראשי בבירה קייב הותקפו בסוף השבוע על פי החשד על ידי שמונה אלמונים שהיו לדבריהם חמושים באלות. "הבנתי שאם אני לא בורח באותו רגע - זה הסוף שלנו", אמר אחד מהם

"בעיות דחופות יותר". מגישים תלונה (חדשות 24)

שוב חשד לתקיפה על רקע אנטישמי באוקראינה - הפעם בדרך למסיבת פורים: בני זוג יהודים מקייב התלוננו כי הותקפו בסוף השבוע האחרון בעת שצעדו ברחוב ראשי על ידי שמונה חשודים חמושים באלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם הצביעו עליו וצעקו עלינו שנעצור", סיפר זלמן חצקלוביץ', אחד המותקפים. "הבנתי שאם אני לא בורח באותו רגע - זה הסוף שלנו. עצרתי מונית, נכנסתי לרכב עם אשתי וביקשתי מהנהג שייסע מהר מהמקום".

עם התחפושות בתחנת המשטרה (חדשות 24)

"התוקפים הקיפו את המונית ודרשו מהנהג לעצור", המשיך חצקלוביץ'. "הנהג נתן גז ובנסיעה מהירה הפיל את הפורעים שהצליחו אף לגרום נזק למונית". לדבריו, נהג המונית הספיק לנסוע מרחק קצר עד שנאלץ לעמוד בפקק תנועה. התוקפים האנטישמים הבחינו במונית שעצרה - והזוג המותקף נאלץ לנטוש את כלי הרכב ולפצוח בריצה.

בני הזוג נסו על נפשם מספר רחובות עד שהגיעו לבית כנסת. "חיינו ניצלו בנס", שיתף חצקלוביץ' בתחושותיו. הרב הלל כהן, יו"ר הצלה אוקראינה, סיפר כי בני הזוג הגישו היום (א') תלונה במשטרה, אך העריך כי זו לא תטופל על ידי הרשויות: "השלטון באוקראינה מטפל כעת בבעיות דחופות יותר".

התקיפה, שארעה בערב שישי, מצטרפת לתקיפה נוספת על רקע אנטישמי שהתרחשה יממה לפני כן, ביום חמישי, אז נדקר בידו וברגלו הרב כהן עצמו על ידי אלמוני. "ככל הנראה מדובר באותם פרובוקטורים שהיכו ודקרו אותי בערב חמישי", העריך הרב כהן.