טבח בניגריה: 100 כפריים נרצחו

הסכסוך האלים בניגריה בין קבוצות אתניות שונות ממשיך לגבות קורבנות. כ-40 חמושים תקפו 3 כפרים במרכז ניגריה, טבחו ללא הבחנה במקומיים כשהם חמושים בסכינים ורובים. על פי הדיווחים מספר ההרוגים הגיע לכ-100. אחד הניצולים: "הם לא חסו על נשים וילדים"

המושל גינה את התקיפה (AP)

"מתקפה ברברית": כלי תקשורת ניגרים מדווחים היום (א') על יותר מ-100 הרוגים בפשיטה של עשרות חמושים על שלושה כפרים במרכז המדינה בסוף השבוע האחרון, זאת על רקע סכסוך אתני מתמשך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסומים, כ-40 גברים פשטו ביום שישי על הכפרים שבאזור קדונה, כשהם חמושים בסכינים ורובים, החלו לטבוח במקומיים ואף שרפו בתים במהלך התקיפה.

"הם לא חסו על נשים וילדים", תיאר תושב האזור שניצל בנס את רגעי האימה, והוסיף כי בשלושת הכפרים שהותקפו, נותרו רק חמישה בתים שעומדים עדיין על תילם.

מושל המחוז מוכתר ירו גינה את התקיפה והגדיר אותה כ"ברברית וחסרת אנושיות". המשטרה הניגרית אישרה את הדיווחים, אך לא מסרה את מניין הקורבנות המדויק.

זוהי רק האחרונה בשורה של תקריות אלימות, במסגרת הסכסוך הנמשך זה שנים בין קבוצות אתניות ודתיות שונות במדינה. רק בחודש שעבר נרצחו כ-130 בני אדם בשתי תקיפות של קיצוניים אסלאמיים על כפרים בצפון-מזרח המדינה. האחראים למעשי הטבח הם המורדים הניגרים, הנאבקים בניסיון ליצור מדינה אסלאמית בדלנית בצפון המדינה, אזור שמרבית תושביו מוסלמים.