צפו: מבצע חילוץ נועז של אישה וסוס מקניון

גם לוחמי האש הוותיקים במוקד שירותי הכיבוי הופתעו בסוף השבוע כשהוזעקו לחלץ סוס שנפל לעומק קניון מקומי. בתום מבצע שכלל וטרינרית מומחית, מנשא מיוחד ומסוק - חולץ הסוס בשלום יחד עם בעליו. השניים סובלים ממספר שברים, אך צפויים לשוב ולרכוב יחד בעתיד הקרוב

שירותי הכבאות של לוס אנג'לס יצאו בסוף השבוע האחרון למבצע חילוץ נדיר של אישה וסוס מעומקו של קניון באמצע יער הלאומי אנג'לס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום שישי האחרון התקבלה קריאה במוקד הכבאות של מחוז לוס אנג'לס על רוכבת וסוסה שהחליקו במורד קניון. עם הגעת צוותי החילוץ למקום, התברר כי האישה והסוס שוכבים בעומק של לפחות 30 מטרים.

האישה חולצה תוך זמן קצר כשהיא סובלת מפגיעות ברגליה, אולם כדי לחלץ את הסוס נזקקו המחלצים להזעיק למקום גם וטרינרית מומחית.

"כדי לחלץ את הסוס נאלצנו לרדת לעומק של תשעים מטרים לפחות", סיפרה הווטרינרית רייצ'ל סאצ'אר. "מדובר בסוס בן 16 העונה לשם "דקוטה". למרות שהוא היה שקט ורגוע יחסית, נאלצנו לתת לו חומר מטשטש".

לאחר שנרתם היטב ברצועות מיוחדות, חולץ לבסוף הסוס מהקניון בעזרת מסוק של יחידת הכיבוי. הסוס פונה למרפאה וטרינרית שם אובחן שבר בגלגלתו, אך עם זאת צפויה לו החלמה מלאה.