נקמת ארדואן במיס טורקיה לשעבר: מלכת היופי "העליבה" את הנשיא - ותעמוד לדין

מיס טורקיה לשעבר, מרווה בויוקסארק, עלולה למצוא את עצמה מאחורי סורג ובריח למשך שנתיים – רק בגלל ששיתפה באינסטגרם שיר המבקר בחריפות את המשטר. ארדואן, מצידו, "נעלב". כעת התובע באנקרה דורש את מאסרה

"העליבה" את ארדואן ותישלח לכלא? (i24news)

התובע באיסטנבול דורש שמיס טורקיה לשעבר, מרווה בויוקסארק, תועמד לדין באשמת העלבת עובד ציבור, זאת לאחר שהדוגמנית נעצרה בחודש שעבר לאחר ששיתפה בחשבון האינסטגרם שלה שיר סאטירי על הממשל הטורקי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לתפיסתו של נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, השיר ששיתפה בויוקסארק מותח ביקורת חריפה כלפיו. מנגד, האחרונה טוענת בתוקף כי לא התכוונה להעליב את ארדואן. "לא אני חיברתי את השיר", היא אמרה בדיון הקודם בבית המשפט. "שיתפתי אותו כי הוא מצחיק אותי". את השיר היא מחקה מיד אחרי שהבינה כי השיתוף עלול לסבך אותה עם החוק.

נעלב. ארדואן (AP)

מיס טורקיה לשעבר היא הדמות האחרונה בשרשרת של עצורים שעומדים לדין בגין העלבתו לכוארה של ארדואן, שנראה בתקופה האחרונה כמי שמצעיד את טורקיה לכיוון של שלטון רודני.

הממשלה באנקרה בלמה בשנים האחרונות את חירויות התקשורת במדינה, פשטה על בתי משתמשים ששיתפו או יזמו פרסומים נגד הממשלה במדיה החברתית, חסמה רשתות כגון טוויטר ואף העמידה לדין מאות שלקחו חלק בהפגנות המוניות נגד המשטר.