ניקולס אנלקה, הכדורגלן שהורשע בגזענות, שוחרר מקבוצתו

הכדורגלן הצרפתי ניקולס אנלקה, שהורשע בביצוע תנועה גזענית, הודיע על שחרורו מקבוצתו האנגלית - עוד לפני ריצוי עונש ההשעייה שנגזר עליו. "אני חייב לשמור על היושר שלי", טען הכדורגלן בן ה-35

אנלקה. "לא אנטישמי (צילום מסך)

בן 35, גזען, מחפש קבוצה: הכדורגלן הצרפתי ניקולס אנקלה הודיע כי עזב את קבוצתו האנגלית, ווסט ברומיץ' אלבין, באופן מיידי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכדורגלן, שחוגג היום את יום הולדתו, עורר שערורייה לאחר שביצע בתחילת השנה במגרש את תנועת ה"קנל" - מועל יד הפוך. אנלקה הורחק לחמישה משחקים, אך היום - עוד בטרם כניסת ההשעייה לתוקף - הודיע אנלקה על סיום החוזה.

"לאחר דיונים ביני לבין המועדון, הוצע לי לחזור לקבוצה בתנאים מסוימים, שלא יכולתי לקבל. אני רוצה לשמור על היושרה שלי, ולכן החלטתי לשחרר את עצמי ולבטל את החוקי שמקשר אותי עד סוף השנה, באופן מיידי", כתב אנלקה בחשבון הפייסבוק שלו.

"אני לא אנטישמי ולא גזען"

בחודש שעבר הוחלט כי אנלקה יורחק מחמישה משחקים וייקנס בסכום של 80 אלף יורו. העונש הוטל עליו על ידי התאחדות הכדורגל באירופה בעקבות תנועת ה"קנל" האנטישמית שביצע במהלך משחק לפני חודש.

לאחר שהורשע, אמר אנלקה כי "אני לא אנטישמי ולא גזען". "מנהלת הליגה האנגלית העסיקה מומחה כדי שיפסוק למה התכוונתי בתנועת היד שביצעתי. המומחה קבע שהתנועה שלי נעשתה בהקשר אנטישמי, זה מה שהוביל לאישום נגדי על ידי מנהלת הליגה", כתב בדף הפייסבוק שלו.

הכדורגלן הצרפתי הוסיף כי ראוי היה להביא מומחה שחי בצרפת, שיביע את דעתו על אותה תנועה. "מי יכול להיות מומחה טוב יותר מנשיא ארגון CRIF , נשיא המוסדות היהודים בצרפת, שטוען שאין סיכוי שההצדעה הייתה אנטישמית", טען אנלקה, "אני חוזר: אני לא אנטישמי ולא גזען".