צפו: בניין גבוה קורס לאור יום בהודו

מבנה בן שבע קומות, שהוגדר בעבר כמסוכן ולא בטיחותי, קרס בלב שכונה במערב מומבאי, הודו. בבניין התגוררו ככל הנראה שתי משפחות בלבד, שהוזהרו כי השהות בו היא "על אחריותם בלבד". אחד השכנים תיעד את הרגע הדרמטי, תוך כדי בריחה

הבניין קרס מתחת לרגליים: סרטון שצילם אחד השכנים תיעד את הרגע הדרמטי בו התמוטט בניין במערב מומבאי, הודו. לפחות אדם אחד נהרג ורבים נפצעו. הצלם החובב ניצל בנס מההרס הרב. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבניין, שמתנשא לגובה שבע קומות, היה ככל הנראה במצב תחזוקתי גרוע, ובעבר הוצא לו צו פינוי וצו הריסה. השכנים טענו כי רק שתי משפחות נותרו להתגורר בו, לאחר שהוגדר כלא בטיחותי ו"לא מתאים למגורים" כבר בשנת 2007. בית משפט עירוני אישר בעבר לשתי המשפחות להישאר במקום, אך הזהיר כי השהות במקום היא "על אחריותם בלבד".

הריסות הבניין (AP)

עשרות צוותים של מכבי אש פעלו בזירה וחפרו מתחת להריסות הרבות בניסיון לאתר לכודים. בהתחלה חששו כי עשרות אנשים נקברו מתחת לבניין, אך בהמשך היום חולצו שישה אנשים מההריסות ללא חשש לחייהם, כמו גם גופתו של אדם אחד.

הסרטון שצילם השכן תיעד את בריחתם של השכנים, שככל הנראה שמעו רעש מקדים, ואת הילדים שבכו בשל המראה המצמרר. ראש העיר, סוניל פראבו, אמר כי "אם הבניין, שהיה במצב נוראי, נופל על השיכונים השכנים, אז האשם הוא מי שהתגורר בבניין באופן לא חוקי. צריך לחקור את מי שגר פה".