רב הותקף באוקראינה: "קראו לי יהודי"

הרב הלל כהן, יו"ר ארגון הצלה-קייב הותקף אמש על ידי ביריונים שהטיחו בו קללות, הכו אותו ודקרו אותו ברגלו. "הם קראו לי ז'יד ונמלטו מהמקום", סיפר. הוא הצליח להתאושש ופונה לבית החולים במצב קל-בינוני. "צריך להיזהר ולהיות עירני", הוא מזהיר

מהומות בקייב, ארכיון (רויטרס)

חשד לתקיפה על רקע אנטישמי באוקראינה: יו"ר ארגון הצלה קייב, הרב הלל כהן, הותקף אמש (ה') על ידי אלמונים שדקרו אותו ברגלו ונמלטו מהמקום. הוא קיבל טיפול ראשוני על ידי צוות איחוד הצלה שהוכשר לעבוד בבירה האוקראינית רק לפני שבועיים, ופונה לבית החולים המקומי במצב קל עד בינוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר לאחר שהגיע לבית החולים ניסה הרב לשחזר את אירועי הערב האלים. לדבריו, היה בדרכו לבקר תייר יהודי מאנגליה שאושפז בבית החולים, ובאחת הסמטאות שבהן עבר הופתע על ידי מספר מקומיים שקיללו אותו, הכו אותו אמצעות חפץ קהה ואז דקרו אותו.

"ממש בהפתעה גמורה הרגשתי שאני חוטף מכה רצינית בכתף תוך קריאת ז'יד (יהודי) ועוד כמה מילים לא מובנות ברוסית", שחזר הרב המאושפז עדיין בבית החולים. "נפלתי מיד לרצפה כתוצאה, מכך נחבלתי ביד, באותו רגע הם דקרו אותי ברגל עם חפץ בלתי מזוהה".

עימותים באוקראינה, ארכיון (רויטרס)

שניות לאחר מכן הצליח כהן להתאושש, דידה לעבר הרחוב הראשי ועלה על מונית שהסיע אותו לכיוון בית הכנסת המקומי. שם הוא קיבל טיפול ופונה לבית החולים. בהמשך הגיש גם תלונה למשטרה והביע תקווה כי תוקפיו יימצאו. "מתברר שצריך להיות כאן יותר זהירים וערניים", אמר לאחר מכן.

תקיפת הרב מתרחשת בעוד אוקראינה נמצאת במתיחות גוברת עם רוסיה. גם אתמול פרצו קטטות המוניות במזרח המדינה בין התומכים במשטר במוסקבה למתנגדים. לפחות אדם אחד נהרג במהומות ועשרות נפצעו. במהלך השבועות הארוכים שבהם יצאו ההמונים לרחובות, דווח על לא מעט אירועים אנטישמים שהתרחשו בבירה האוקראינית.