צפו: הרחיפה השתבשה והפכה לצניחה חופשית

גם ספורטאי אקסטרים ותיקים ומיומנים לא יכולים לצפות כיצד יסתיים עוד יום של פעילות בענף. בלא מעט מקרים העניינים יוצאים משליטה, וחלקם אף מסתיים במוות. צנחן צעיר מסלובניה ניצל בנס לאחר שמצנח הרחיפה שלו נסחף ברוח שהטיחה אותו היישר אל הקרקע. רק בנס הוא יצא מזה בחיים

דרמה בין שמיים לארץ: דאיית מצנח שגרתית בשמיי סלובניה הפכה תוך זמן קצר לצניחה חופשית מגובה של 16 מטרים. הדרמה הזו הסתיימה בדרך נס רק בכמה עצמות שבורות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדאייה, כפי שתועדה לכל אורכה במצלמת הקסדה של הצנחן, החלה ללא סיבוכים מיוחדים. "זה היה יום נאה, ויצאנו כמה חברים לרכס קובק", שיחזר הצנחן הצעיר. "הרוח הייתה דרום-מזרחית רגועה, אבל אז, כשהגענו, לאזור פרדג'מה - הכל התחיל להשתבש".

רוח חזקה שהגיחה לפתע מבעד לאחת הגבעות הצליחה להפתיע את הצנחן שאיבד שליטה על כבלי הניווט. "בשלב מסוים איבדתי את אחד ההגאים ואז כבר הבנתי שלא אוכל להתגבר על התקלה הזו", סיפר הצנחן שברגע מסוים כבר נכנע לכוח הכבידה וצלל כמשקולת מגובה של כ-16 מטרים.

44 קמ"ש בכיוון אחד

"נפלתי במהירות של 44 קילומטרים בשעה וכל הזמן הזה התפללתי שלא אתרסק על הסלעים", אמר. תפילותיו כנראה נענו, והוא נחבט בעוצמה עם ישבנו על הדשא.

"במשך שניות ארוכות לא ידעתי מה קורה איתי", תיאר הצעיר את הרגעים שלאחר ההתרסקות. "אחרי כמה דקות לחשתי לחברים שלי במערכת הקשר שעדיין תפקדה בתוך הקסדה שאני בסדר ושהרגליים שלי כואבות מאוד".

צוותים רפואיים שהוזעקו למקום הגיעו תוך 10 דקות לזירה והעניקו לפצוע טיפול רפואי. בסופו של דבר הוחלט להטיס אותו לבית החולים הקרוב, שם אבחנו הרופאים מספר חוליות שבורות ושברים נוספים ברגליים.